لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۰

کارمندان فیسبوک می‌توانند تا پایان سال به دورکاری ادامه دهند


مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار ‌و مدیرعامل «فیسبوک»، پنجشنبه اعلام کرد که اکثر کارمندان این شرکت می‌توانند تا پایان سال ۲۰۲۰ از خانه کار کنند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، یک سخنگوی فیسبوک گفت که این شرکت از تاریخ ششم ژوئیه بیشتر دفاتر خود را بازگشایی می‌کند؛ ولی به هر کارمندی که قادر به انجام وظایفش در خانه باشد، اجازه می‌دهد به دورکاری ادامه دهد.

بنا بر این گزارش، این شرکت در حال بررسی شرایط پرسنل خود است تا مشخص شود حضور کدام کارمندان در اداره ضروری است.

مارک زاکربرگ ماه گذشته گفته بود، از آن جا که اکثر کارمندان فیسبوک قادر به انجام مسئولیت‌های خود از راه دور نیز هستند، این شرکت مسئولیت دارد که به کارمندانی که چنین امکانی را ندارند، اجازه دهد تا به منابع عمومی مشترک دسترسی داشته باشند.

او همچنین اعلام کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، فیسبوک تا ماه ژوئیه سال ۲۰۲۱ هیچ گردهمایی یا جلسه ای را با حضور بیش از ۵۰ نفر برگزار نخواهد کرد.

فیسبوک از جمله نخستین شرکت‌های فناوری بود که از کارمندانش خواست دورکار باشند. این شرکت از هنگام شیوع ویروس کرونا، اقدامات زیادی را برای حمایت از پرسنل خود انجام داده است.

از جمله این اقدامات می توان به پرداخت پاداش هزار دلاری برای دورکاری و نگهداری از فرزندان، اهدای ابزار و وسایل برقراری ارتباط تصویری از راه دور برای انجام امور شغلی، و موافقت با اعطای مرخصی برای امور ضروری اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG