لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۰

ماریا اشنایدر بازیگر فیلم آخرین تانگو در پاریس درگذشت


ماریا اشنایدر بازیگر فیلم آخرین تانگو در پاریس درگذشت
ماریا اشنایدر بازیگر فیلم آخرین تانگو در پاریس درگذشت

ماریا اشنایدر، بازیگر فرانسوی که در فیلم «آخرین تانگو در پاریس» در سال ١٩٧٢ نقش مقابل مارلون براندو بازیگر معروف آمریکایی را بازی می کرد در سن ٥٨ سالگی در شهر پاریس درگذشت.

جزئیات مرگ این بازیگر که مدت ها از بیماری نامعلومی رنج می برده است هنوز آشکارنشده است.

ماریا اشنایدر١٩ ساله بود که برای بازی در نقش مقابل براندو درفیلم «برناردو برتولوچی» انتخاب شد. او در فیلم «آخرین تانگو در پاریس» نقش «جین» را بازی می کرد. یک دختر پاریسی دم بخت که ضمن تدارک مقدمات جشن عروسی خود با یک مرد آمریکایی (مارلون براندو) رابطه جنسی خطرناکی برقرار می کند.

فیلم «آخرین تانگو درپاریس» مملو از صحنه های داغ سکسی بود و در آن زمان نمایش آن در ایتالیا به خاطر این صحنه ها و زبان مستهجنی که در فیلم از آن استفاده شده بود به مدت دو دهه ممنوع گردید. تماشای این فیلم در ایالات متحده آمریکا نیز برای تماشاگران زیر ١٧ سال ممنوع اعلام شد. فردریک میتراند، وزیر فرهنگ کشور فرانسه روز پنج شنبه به خبرنگاران گفت :« به ماریا اشنایدر حتی چهار دهه پس از نمایش فیلم «آخرین تانگو» هنوز هم به چشم خترک چشم و گوش بسته ای که براندو او را اغوا کرده و از راه به در می کند نگاه می شود.»

میتراند گفت:«ماریا اشنایدریک اسطوره سینمایی و یکی ازتاثیرگذار ترین تصاویری است که از زن مدرن و امروزی در خاطره ها به جای خواهد ماند.»

هرچند ماریا اشنایدردر طول سال ها در بیش از بیست فیلم سینمایی شرکت داشته است اما هیچ یک از این فیلم ها هرگز نتوانست با معروفیتی که «آخرین تانگو درپاریس» برای او به همراه داشت برابری کند.

ماریا اشنایدر در سال ١٩٧٥ در فیلم «مسافر» ساخته میکل آنجلو آنتونیونی شرکت کرد. او در این فیلم در نقش یک اگزیستانسیالیست نقش مقابل «جک نیکلسون» را درنقش یک خبرنگار جنگی ایفا می کرد.

آخرین فیلم اشناید به نام «کلید» در سال ٢٠٠٧ بر روی پرده سینما آمد.

XS
SM
MD
LG