لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۶

ماریا شاراپووا در ۳۲ سالگی با تنیس خداحافظی کرد


ماریا شاراپووا، قهرمان تنیس جهان و برنده پنج «گرند اسلم» در ۳۲ سالگی اعلام بازنشستگی کرد. او گفته است که آسیب شانه، تمرکزش را کم کرده بود.

این بازیکن روس، نخستین گرند اسلم خود را در مسابقات ویمبلدون سال ۲۰۰۴ و زمانی که ۱۷ سال داشت برد و با کسب عنوان قهرمانی اوپن فرانسه در سال ۲۰۱۲، با غلبه بر سیمونا هالپ از رومانی توانست چهار قهرمانی مهم تنیس جهان را در کارنامه‌اش ثبت کند.

در سال ۲۰۱۶، آزمایش دوپینگ او مثبت اعلام شد و مشخص شد شاراپووا از ماده ملدونیوم استفاده می‌کرده است. او به مدت ۱۵ ماه از شرکت در مسابقات محروم شد.

در سال ۲۰۱۷ و پس از پایان این ممنوعیت به زمین بازگشت اما بخت با او یار نبود و با آسیب‌های پی‌در‌پی به رتبه ۳۷۳ تنیس جهان سقوط کرد که پایین‌ترین رتبه او از سال ۲۰۰۲ بود.

خانم شاراپووا با اعلام خبر بازنشستگی گفت که تنیس کوهی بوده که چشم انداز قله آن خارق العاده بوده است. او گفته که پس از ۲۸ سال آماده است تا کوه دیگری را بپیماید.

در عین حال، کارهای ساده‌ای هست که مایل است به آنها بپردازد از جمله گذراندن وقت بیشتر با خانواده، لذت بردن از قهوه صبحگاهی و ورزش‌های هیجان‌انگیز دیگر از جمله شرکت در کلاس‌های رقص.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG