لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۶

یک ایرانی برنده مسابقه مقاله نویسی "چند زبان، یک دنیا"


سازمان ملل متحد در نیویورک
سازمان ملل متحد در نیویورک

سازمان ملل متحد و موسسه آموزشی " ایی ال اس" با انتشار بیانیه ای، اسامی برندگان مسابقه مقاله نویسی "چند زبان، یک دنیا" را اعلام کردند

"چند زبان، یک دنیا پروژه مشترکی است از مرکز ارتباطات علمی سازمان ملل متحد و موسسه آموزشی "ایی ال اس" که یکی از بزرگترین سازمان های آموزش زبان در جهان است.

امسال بیش از سه هزار نفر از ۱۶۰ کشور جهان با ارسال مقاله، در این رقابت فرهنگی شرکت داشتند و در نهایت هیأت داوران پس از بررسی کلیه مقالات، شصت نفر را بعنوان برندگان این دوره برگزید.

جایزه آنها سفر رایگان به نیویورک، شرکت در همایش " چند زبان، یک دنیا" در آن شهر، حضور در مقر سازمان ملل متحد و ملاقات با شخصیتهای سیاسی، فرهنگی و آکادمیک در این نهاد بین المللی است.

گروهی از برندگان سال گذشته
گروهی از برندگان سال گذشته

یکی از برندگان امسال "پویا نادری" دانشجوی ایرانی دوره دکترا در فرانسه است، او چند سالی است برای ادامه تحصیل از ایران خارج شده و در رشته مهندسی مکانیک درس می خواند. این جوان ایرانی به زبان های فرانسه و انگلیسی تسلط دارد و کمی هم اسپانیولی می داند، او مقاله خود را به زبان فرانسه نوشته است.

در این رقابت سالیانه، دانشجویان باید در مقالاتی تحلیلی به بررسی مفاهیمی چون صلح ، شهروندی جهانی، تفاهم فرهنگی، احترام به سنتها و اهمیت زبانهای مختلف در ارتباط میان ملتها بپردازند.

گروهی از برندگان سال گذشته
گروهی از برندگان سال گذشته

برگزار کنندگان باور دارند از این طریق می توان به شناخت بیشتر و درک بهتر از فرهنگهای مختلف و گسترش صلح و دوستی در جهان کمک کرد.

XS
SM
MD
LG