لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۶

«چالش مانکن» از چهره های مشهور تا افراد عادی را سر جا خشک کرد


چالش مانکن میشل اوباما
چالش مانکن میشل اوباما

این روزها، ویدئوهایی تحت عنوان «چالش مانکن» در شبکه های اجتماعی گل کرده است. در این چالش، شرکت کننده ها در حالتهای مختلف خشک می شوند و دوربین دور آنها می چرخد. در آغاز، موزیکی که برای پس زمینه ویدئو انتخاب می شد ترانه Black Beatles از گروه هیپ هاپ ری شرومرد بود که گفته می شود برای اولین بار ایده چالش مانکن را در یکی از کنسرتهایش به اجرا گذاشت اما بعدا مردم در انتخاب موسیقی هم ابتکارهای جالبی زدند.

چالش مانکن پیر و جوان، مشهور و ناشناس را درگیر کرد.

برخی در لحظه های هیجان انگیز و پر جنب و جوش ، سر جایشان خشک شدند مثل بازیکنان انگلیس پس از گل به اسپانیا در بازی دوستانه و یا خواننده ها و رقصنده هایشان.

تب چالش مانکن حتی به کاخ سفید هم رسید. بانوی اول آمریکا در دیدار با لِبران جیمز، بسکتبالیست مشهور آمریکایی مجسمه شد.

بیست و یک نفر از چهره های مشهور دنیای هنر و ورزش و سرگرمی نیز پس از گرفتن مدال آزادی از دست رئیس جمهوری آمریکا به ابتکار الن دی جنرس در چالش مانکن شرکت کردند.

برخی از سیاستمداران از این چالش برای رساندن پیام خود استفاده کردند مثل کمپین هیلاری کلینتون که می گفت «مثل مجسمه نایستید ... رأی دهید.»

عده ای در چالش مانکن خود ابتکار زدند مثل تیلور سوییفت که در ساحل دریای خروشان، خشکش زد.

تیم واترپلوی زنان دانشگاه پسیفیک در کالیفرنیا این چالش را زیر آب پذیرفتند.

ویدئوی چالش مانکن یک زوج جوان تگزاسی هم در فضای مجازی سر و صدا کرد. در پایان این ویدئو که در شب شکرگزاری گرفته شده، پسر خانواده از دوست دخترش درخواست ازدواج می کند.

هر چند بسیاری، از چهره های مشهور گرفته تا افراد عادی از چالش مانکن برای تفریح و سرگرمی استفاده می کنند، یک آزمایشگاه در بلژیک با این چالش پیامی انسانی داد.

در این ویدئو دوربین در یک آزمایشگاه حرکت می کنند، همه ساکن هستند و کوچکترین حرکتی دیده نمی شود. در پایان، روی تابلویی که در دست بیمار مبتلا به ای ال اس قرار دارد نوشته «بیمار مبتلا به ای ال اس، هر روز با چالش مانکن روبروست.» بیماری ای ال اس، به سیستم عصبی حمله می کند و عملکرد عضلات را مختل می کند. این آزمایشگاه از مردم می خواهد تا با حمایتهای خود، پژوهش در رابطه با این بیماری را پیش ببرند.

سازمان امدادی کلاه سپید های سوریه که کارش نجات جان افراد از ویرانه های جنگ است همواره تلاش میکند با استفاده از آنچه در فضای مجازی باب می شود، توجه مردم را به تبعات جنگ داخلی سوریه جلب کند. این بار هم به جنبش مجازی چالش مانکن پیوست و ویدئویی از عملیات نجات یک آسیب دیده را به این شیوه منتشر کرد. اقدامی که با انتقادهای زیادی در فضای مجازی روبرو شد و باعث شد مقامات روسیه صحت ویدئوهای واقعی این سازمان را نیز زیر سوال ببرند. سازمان کلاه سپیده های سوریه از انتشار این ویدئو معذرت خواست.

ایرانی ها هم مدتی است با چالش مانکن همراه شده اند و ویدئوهای خود را در توییتر و اینستاگرام به نمایش می گذارند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG