لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

تنها کتابخانه عمومی منجیل در آتش سوخت


مسئول کتابخانه های عمومی رودبار می گوید تنها کتابخانه منجیل با ١٤ هزار عنوان کتاب در آتش سوخت. به گزارش خبرگزاری های ایران، به علت تعطیلات عید فطر کتابخانه بسته بود و از این رو این رویداد بدون تلفات جانی بود؛ اما ساختمان، اموال و کلیه کتابهای این کتابخانه در آتش سوخت.

به گفته مسئول کتابخانه های عمومی رودبار، این بنای چوبی از بیست سال پیش و در پی زمین لرزه رودبار به صورت موقتی مکان کتابخانه منجیل بوده است.

مسئول کتابخانه های عمومی رودبار به خبرگزاری کتاب ایران گفت کتابخانه منجیل از سازه نامناسبی برخوردار بود و با دیواره‌های چوبی دو جداره و سقف حلبی، مستعد آتش‌سوزی‌ بزرگی بود.

وی افزودبارها با فرماندار و مسوولان شهر و شهرستان نامه‌نگاری کردیم که مکان کنونی کتابخانه از استانداردهای اولیه یک کتابخانه برخودار نیست اما متاسفانه در این زمینه کوتاهی‌های بسیاری شده است.

در
پی زمین لرزه رودبار در سال ١٣٦٩ قرار بودیک ساختمان دائمی بر اساس استانداردهای جهانی برای کتابخانه عمومی منجیل ساخته شود؛ اما این وعده تاکنون تحقق نیافته است.

کتابخانه در آتش سوخته منجیل بیش از هزار و دویست عضو فعال دارد و گردش کتاب در آن بالاتر از گردش کتاب کتابخانه های عمومی کشور است.
XS
SM
MD
LG