لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۲

رزمایش جدید سپاه بعد از هشدارهای آیت الله خامنه ای


رزمایش جدید سپاه بعد از هشدارهای آیت الله خامنه ای
رزمایش جدید سپاه بعد از هشدارهای آیت الله خامنه ای

رزمایش نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از صبح امروز در جنوب ایران آغاز شد. همزمان با افزایش تنش بین ایران و غرب، این سومین مانور نظامی ایران در زمستان امسال است. آرش سیگارچی گزارش می دهد.

سرتیپ محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران از آغاز رزمایش «حامیان ولایت» در جنوب ایران خبر داد و و گفت:«این رزمایش به منظور حفظ و ارتقای آمادگی یگان ها، نمایش بخشی از توانمندی های یگان های نیروی زمینی سپاه در برابر تهدیدها و در راستای اجرای رزمایش های تقویمی تخصصی این نیرو انجام می شود.»

رزمایش نیروی زمینی سپاه یک روز بعد از سخنان هشدار آمیز آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی در نماز جمعه دیروز، آغاز شد.

بعد از اینکه در هفته گذشته اسراییل و آمریکا اعلام کردند در صورت ادامه فعالیت ماجراجویانه هسته ای ایران، «گزینه حمله نظامی روی میز خواهد بود»، آیت الله خامنه ای در نمازجمعه گفت که «ما هم تهدیدهایی داریم که به وقت خود اعمال می شود».

در هفته های اخیر، تنش بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای غربی افزایش یافت.

ماجراجویی هسته ای ایران با واکنش غرب مواجه شد بطوریکه دامنه تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ، در یکسال گذشته افزایش یافت و بتازگی به حوزه نفت ایران هم رسید که اصلی ترین منبع درآمد ایران است.

لئون پانتا، وزیر دفاع آمریکا بالاترین مقامی است که در روزهای گذشته از احتمال حمله نظامی اسراییل به ایران سخن گفته است. او هشدار داد، اسرائیل بهار آینده به ایران حمله می کند.

در هفته های اخیر شایعاتی از نزدیک بودن حمله نظامی به ایران بگوش می رسد. مقام های تهران می گویند هراسی از این تهدیدها ندارند.

رهبر جمهوری اسلامی در نماز جمعه دیروز گفت که تشدید تحریم های یکسال اخیر برای آن است که ایران فعالیت هسته ای خود را متوقف کند که به گفته آیت الله خامنه ای ، چنین نخواهد کرد.

حدود یک ماه پیش، نیروی زمینی سپاه در شرق ایران رزمایشی با عنوان "شهدای وحدت" برگزار کرد و همزمان با مطرح شدن بحث تحریم نفت ایران، نیروی دریایی جمهوری اسلامی رزمایشی ده روزه، در تنگه هرمز داشت.

تنگه هرمز در جنوب ایران یکی از شاهراه های حیاتی نفت دنیاست و با تهدید ایران برای بستن این تنگه استراتژیک، ایالات متحده اعلام کرده بستن تنگه هرمز ، خط قرمز آمریکاست.

برغم تحریم های فراگیر غرب علیه جمهوری اسلامی، سخنرانی روز جمعه آیت الله خامنه ای نشانی از پایان ماجراجویی هسته ای ایران ندارد چنانکه در بودجه سال آینده ایران ذکر شده، جمهوری اسلامی بودجه دفاعی خود را تا ۱۲۷ درصد افزایش داده است.

XS
SM
MD
LG