لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۱

يادگاری‌های ماندلا به حراج گذاشته می‌شود


جان آدامز هنرمند آفریقای جنوبی، در حال کار روی تصویر نلسون ماندلا بر روی یک بوم نقاشی غول پیکر، ژوهانسبورگ – ۲۴ تير ۱۳۹۳
جان آدامز هنرمند آفریقای جنوبی، در حال کار روی تصویر نلسون ماندلا بر روی یک بوم نقاشی غول پیکر، ژوهانسبورگ – ۲۴ تير ۱۳۹۳

سازمان‌دهندگان حراج می‌گویند کل مجموعه بیش از ۴۰۰هزار دلار ارزش دارد و پاره‌ای از درآمد آن به دو موسسه خيريه اعطا خواهد شد

در حالی که نود و ششمين سالروز تولد نلسون ماندلا، نخستين رئيس جمهوری آفريقای جنوبی پس از برچيده شدن نظام آپارتايد و برنده جايزه نوبل، نزديک ‌می‌شود، حراجی از يادگاری‌های اين رهبر جنبش ضد تبعيض‌نژادی برپا شده است.

مقام‌های شرکت حراج استفان ولز می‌گویند بیش از ۲۰۰ قطعه مربوط به ماندلا به مناقصه گذاشته خواهد شد، که بسیاری از آنها امضای رئيس جمهوری پیشین را بر خود دارند.

يادگار‌های به حراج گذاشته، همه نوع اشيا را در بر می‌گيرند، از تصاوير چاپی نقش‌‌دست خود ماندلا گرفته، تا تصاوير اين رهبر جهانی در کنار ستاره درگذشته پاپ، مايکل جکسون.

ماندلا نقش‌دست‌های خود را به درخواست نوه‌اش، ندليکا، انجام داده بود. سازمان‌دهندگان حراج می‌گویند هیچ نسخه بدلی از چاپ اصلی نقش‌دست‌ها وجود ندارد و همگی اصل هستند و هرکدام تا ۲۸هزار دلار ارزش‌گذاری شده‌اند.

اشيای ديگر شامل عکس‌های امضا شده رهبر فقيد آفريقای جنوبی است، هنگامی‌که برای رای دادن آماده می‌شد و یک سری کتاب از زندگی وی.

سازمان‌دهندگان حراج می‌گویند کل مجموعه بیش از ۴۰۰هزار دلار ارزش دارد و بخشی از درآمد آن، به دو مؤسسه خيريه اعطا خواهد شد.

XS
SM
MD
LG