لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۴

پیش بینی حضور هزاران نفر در مراسم یادبود ماندلا


مقامات آفریقای جنوبی می گویند انتظار می رود جمعیتی انبوه و شمار زیادی از رهبران جهان در مراسم یادبود نلسون ماندلا، رئیس جمهوری سابق شرکت کنند.

در حالی که هنوز چند روزی تا برگزاری مراسم رسمی مانده است، گزارش اسوشیتد پرس حاکی است مردم آفریقای جنوبی ادای احترام به ماندلا را آغازکرده اند.

خانواده ماندلا روز شنبه در نخستین بیانیه خود گفت «مردی بزرگ را از دست دادیم، اما او همیشه در قلب ما خواهد بود. ما خود را به حفظ ارزش هایی که ماندلا برای آنها زندگی کرد و آماده بود برایشان بمیرد، متعهد می دانیم.»

آئین های رسمی یادبود نلسون ماندلا روز سه شنبه با مراسم بزرگی در یک استادیوم ورزشی در حاشیه شهرک سووتو در ژوهانسبورگ آغاز می شود. یک مقام ارشد دولت آفریقای جنوبی روزشنبه به خبرنگاران گفت پیش بینی می شود که جمعیتی ورای گنجایش ۹۵ هزار نفری استادیوم آن جا حاضر شوند.

در میان شخصیت های خارجی، تاکنون باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، و جرج بوش و بیل کلینتون روسای سابق جمهوری ایالات متحده، اعلام کرده اند در آئین های یادبود ماندلا حضور خواهند یافت.

یکشنبه روز ملی دعا و نیایش اعلام شده است و دولت می گوید روز دوشنبه پارلمان جلسه ویژه ای برای ادای احترام به ماندلا تشکیل خواهد داد.
XS
SM
MD
LG