لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۹

خودسوزی مردی در مقابل ساختمان دادگاه ترامپ در نیویورک؛ پلیس می‌گوید وضعیت جسمانی او وخیم است


وضعیت جسمانی فردی که روز جمعه، بیرون ساختمان دادگاه نیویورک، جایی که محاکمه مهم دونالد ترامپ برگزار می‌شد، خودسوزی کرد «وخیم گزارش شده است»؛ اقدامی که پلیس می‌گوید هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه این فرد قصد داشته دونالد ترامپ را هدف قرار دهد، وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالی که مقامات می‌گویند که این مرد ۳۷ ساله، از حادثه جان سالم به در برده، اما او با وضعیتی وخیم، در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است.

یکی از شاهدان محلی که خواست نامش فاش نشود، به خبرنگاران گفت: «خیلی وحشتناک است، او مدت زیادی در آتش بود.»

این حادثه همزمان توسط دوربین‌ شبکه‌های خبری مستقر در بیرون ساختمان دادگاه ـ جایی که محاکمه جنایی رئیس جمهوری سابق ایالات متحده در جریان است ـ تصویربرداری شد.

شاهدان گفتند که مرد برگه‌هایی را از کوله پشتی‌اش بیرون آورد و قبل از اینکه مایعی برای خود بپاشد و خود را آتش بزند، آن‌ها را به هوا پرتاب کرد. یکی از آن برگه‌ها اشاره‌ای به «میلیاردرهای شیطانی» داشت، اما اشاره‌ای به دونالد ترامپ نشده بود.

پلیس نیویورک می‌گوید این مرد که به نام مکس آزارلو از سنت آگوستین، ایالت فلوریدا شناسایی شده است، ترامپ یا سایر افراد درگیر در محاکمه را هدف قرار نداده بود. معاون تجسس اداره پلیس، در یک کنفرانس خبری گفت: «در حال حاضر ما می‌توانیم او را یک نظریه‌پرداز توطئه بنامیم.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، در دهم مهر ۱۴۰۲ نیز به طور داوطلبانه در جلسه آغازین محاکمه یک پرونده مدنی خود در دادگاهی در نیویورک حاضر شده بود.

او در این دادگاه متهم است که در مورد ارزش دارایی‌های املاک خود تقلب کرده است و ارزش آن‌ها را بیش از رقم واقعی اعلام داشته است تا با این کار سود مالی ببرد.

XS
SM
MD
LG