لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

حساب و کتاب مرد تگزاسی: هتل از خانه سالمندان ارزان‌تر در می‌آید


نمایی از یک خانه سالمندان در نیویورک - آرشیو
نمایی از یک خانه سالمندان در نیویورک - آرشیو

یک مرد تگزاسی که در آستانه بازنشسته شدن است تصمیم گرفته که سالهای طلایی عمرش را به جای خانه سالمندان در هتل «هالیدی این» بگذراند.

تری رابینسون ۶۴ ساله، ساکن شهر اسپرینگ ایالت تگزاس، دو گزینه را با یکدیگر مقایسه کرده است و متوجه شده است که زندگی در یک هتل متوسط به مراتب ارزان‌تر و به صرفه‌تر از خانه سالمندان متوسط است.

به گزارش رادیوی محلی شهر واشنگتن، آقای رابینسون در پستی در فیسبوک نوشت که مخارج متوسط خانه سالمندان حدود ۱۸۸ دلار در روز تمام می شود در حالیکه کرایه اتاق در هتل «هالیدی این» با تخفیف سالمندان، شبی نزدیک به ۶۰ دلار است.

وی افزود: «این برای ما ۱۲۸ دلار در روز به جا می گذارد که می توانیم صرف نهار و شام در هر رستورانی که می خواهیم بکنیم، به علاوه خشک‌شویی لباس، انعام، فیلم های سفارشی در تلویزیون و غیره. علاوه بر اینها سرویس های دیگر شامل قیمت اتاق است، مثل سونا، استخر، اتاق ورزش، اتاق لباسشویی و خشک کن و غیره.»

به نوشته او از مزایای دیگر زندگی در هتل «هالیدی این» این است که خیمر دندان، تیغ ریش‌تراشی، صابون، شامپو، و امثال آنها مجانی است و با ۵ دلار انعام روزانه، خدمه حاضرند برای آسایش شما هر کاری بکنند.

آقای رابینسون همچنین درباره مزایای زندگی در هتل معتقد است: «آنها با شما مثل یک مشتری برخورد می کنند، نه یک بیمار.»

البته او از سلامتی و شرایط جسمانی خود چیزی نگفته ولی اشاره کرده است که اگر نیاز به اورژانس و آمبولانس باشد، کارمندان هتل هستند که به آنها زنگ بزنند.

گروه هتل های اینترکانتیننتال، که هتل «هالیدی این» بخشی از آن است به درخواست شبکه «ای بی سی» پیرامون این موضوع، هنوز نظری نداده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG