لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۵

فیلم جدید «شیا لباف» در نخستین روز نمایش در انگلیس تنها سه بلیت فروخت


فیلم «سرباز تیرخورده» Man Down با شرکت «شیا لباف»
فیلم «سرباز تیرخورده» Man Down با شرکت «شیا لباف»

تک سینمای نمایش دهنده فیلم هیجانی «سرباز تیرخورده» Man Down یا با شرکت «شیا لباف» در شهر «برونلی» واقع در شمال بریتانیا، که شب اول فقط یک بلیت فروخته بود، اعلام کرد که طی روز بعد از تعطیل آخر هفته، دو بلیت دیگر هم فروخت.

شرکت «کام اسکور» که آمار فروش فیلم‌ در سینماهای بریتانیا را جمع‌آوری می‌کند، درآمد فیلم را طی روزهای تعطیل آخر هفته گذشته، جمعا هفت پوند معادل ۸ دلار و ۷۳سنت گزارش کرده بود. تنها بلیت این فیلم در روزهای تعطیل را یک دانشجو با استفاده از تخفیف دانشجوئی خریده بود.

«شیا لباف» در فیلم‌های پرفروشی مثل مجموعه «ترنسفورمرز» و «ایندیانا جونز» بازیگری پرفروش بود و اخیرا تحسین منتقدان را به خاطر بازی در فیلم مستقل «عسل آمریکائی» برانگیخت.

روزهای دوشنبه و سه شنبه، فیلم «سرباز تیرخورده» در سینمای «فینیکس» در «بلنفورد» انگلیس نمایش داده شد و ۷۹ پوند، یا معادل ۹۸ دلارو ۵۰ سنت، بلیت فروخت.

فروش این فیلم با پخش در زنجیره سینمائی «نیروها» که هشت سینما در سراسر بریتانیا دارد و فیلم‌های مورد توجه نیروهای مسلح بریتانیا را پخش می‌کند، طی هفته‌های آینده، افزایش پیدا خواهد کرد.

«شیا لباف» در فیلم «سرباز تیرخورده» از کارگردان «دیتو مانتیل» نقش یک تفنگدار نیروی دریائی آمریکا را بازی می‌کند که در بازگشت از جنگ در افغانستان، به عارضه روانی ناشی از جنگ، یا PTSD دچار می‌شود.

فیلم قبلی «شیا لباف» با این کارگردان «راهنمائی برای شناختن قدیسین شما» A Guide to Recognize Your Saints نام داشت که در سال ۲۰۰۶ در بریتانیا با شکست مالی روبرو شد و کلا اندکی بیشتر از ۱۳۳ هزار دلار فروش کرد. در این فیلم، بازیگر فقید «رابین ویلیامز» با «شیا لباف» همبازی بود.

مجله تخصصی «ورایتی» گزارش داد که فروش ناچیز فیلم‌های جدید آمریکائی در بریتانیا تازگی ندارد. این فیلم‌ها را برای مدت کوتاهی در سینماهای شهرهای کوچک می‌گذارند تا بعدا در تلویزیون‌های کابلی با به صورت «دی وی دی» فروش کنند.

به طول مثال، فیلم «بدرفتاری» Misconduct با شرکت «ال پاچینو» و «انتونی هاپکینز» خبرساز شد وقتی فروش سه روز اول آن در بریتانیا از ۱۴۰ دلار بالاتر نرفت. کل فروش آن فیلم در انگلیس، به 3 هزار دلار نرسید.

علیرغم آنکه فیلم Man Down در لندن سینمائی ندارد، پوسترهای آن در راهروهای متروی زیرزمینی به چشم می‌خورند. فیلم Man Down در جشنواره ونیز سال ۲۰۱۵برای نخستین بار در جهان رونمائی شد، و «کیت مارا» و «جی کورتنی» و «گری اولدمن» از دیگر بازیگران هستند. پخش فیلم در آمریکا در اختیار شرکت بزرگ «لاینزگیت» است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG