لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۰

نبردهای جدید در شمال مالی


خبرگزاری فرانسه به نقل ازمنابع امنیتی مالی می گوید روزشنبه نبرد تازه ای بین رزمندگان طوارق ویک گروه مسلح ناشناس در شمال کشوردرگرفت.

درآنچه که جدید ترین خشونت از زمانی محسوب می شود که نیروهای فرانسوی و مالی ستیزه گران اسلامی را بیرون راندند ، اعضای جنبش آزادیبخش ملی آزاواد
با افرادی که یک منبع آنها راجنگجویان عرب توصیف کرده است، درنردیکی شهرتسالیت به نبرد پرداختند. درآنجا روزجمعه بمب اندازان انتحاری سه تن را کشتند.


گروه اسلامگرای " حرکت برای وحدت و جهاد درافریقای غربی" – موجائو- مرتبط با القاعده ، مسئولیت بمب گذاری را برعهده گرفت و گفت جنبش آزادیبخش ملی آزاواد هدف مشخص حمله بود.

روزپنجشنبه موجائوهمچنین مسئولیت حمله به شهرکیدال را برعهده گرفت،درآنجا یک خود رو در نزدیکی اردوگاه سرباران فرانسوی و چاد منفجر شد.

منطقه کوهستانی بین تسالیت وکیدال اهمیتی استراتژیک دارد، و قرارگاهی برای بسیاری ازطوارق محسوب می شود.اسلامگرایان نیز از آن جا بعنوان مخفی گاهی برای پرهیز ازنیروهای فرانسوی استفاده می کنند.

موجائو روزشنبه دربیانیه ای هشدارداد حملات انتحاری آینده در پایتخت مالی و نیزدرپایتخت های بورکینا فاسو و نیجر، که سربارانی درنیروی آفریقا درمالی دارند، طرح ریزی می شود.
XS
SM
MD
LG