لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۴

مقامات: قطعه پیدا شده ممکن است به هواپیمای مفقود شده مالزیایی متعلق باشد


کشورهای مختلفی در جستجو برای یافتن اثری از هواپیمای ناپدید شده مالزیایی شرکت داشتند.
کشورهای مختلفی در جستجو برای یافتن اثری از هواپیمای ناپدید شده مالزیایی شرکت داشتند.

وزیر حمل و نقل استرالیا می گوید قطعه یک هواپیما که در ساحلی در موزامبیک پیدا شد، در استرالیا آزمایش خواهد شد تا معلوم شود به هواپیمای مسافری مفقود شده مالزیایی تعلق دارد یا نه.

دارن چستر بامداد پنجشنبه به قانونگذاران گفت هنوز بسیار زود است در مورد اصل قطعه یک متری که توسط یک شهروند آمریکایی پیدا شد گمانه زنی کرد. اما تایید کرد قطعه برای تحزیه و تحلیل به استرالیا آورده خواهد شد.

او همچنین تایید کرد محل پیدا شدن قطعه با مدل های حرکت اقیانوس که کارشناسان استرالیایی ناظر بر جستجو استفاده کردند، تطبیق می کند.

اداره ایمنی حمل و نقل استرالیا عملیات جستجو و نجات را در حمایت از تیم تحقیق مالزیایی در جنوب اقیانوس هند هماهنگ ساخته است.

مقامات آمریکا و مالزی می گویند بر اساس گزارش های اولیه، قطعه احتمالا به یک جت بوئینگ ۷۷۷ تعلق دارد - هواپیمای مفقود شده نیز همین نوع بود.

اما وزیر حمل و نقل مالزی یاد آور شد مقامات هنوز قادر نشده اند نتیجه گیری کنند که قطعه پیدا شده بخشی از هواپیمای پرواز ام اچ ۳۷۰ بود، و گفت لازم است از هر گمانه زنی نابجا خودداری شود.

هواپیمای مالزیایی حامل ۲۲۷ مسافر و ۱۲ خدمه روز ۸ مارس ۲۰۱۴ در مسیر پرواز از کوالالامپور به پکن ناپدید شد. دو مسافر هواپیما ایرانی بودند.

XS
SM
MD
LG