لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

دیدار مقام‌های مالزی و فرانسه برای آغاز تحقیقات درباره قطعه هواپیمای یافت شده


ماموران پلیس فرانسه در حال حمل قطعه یافت شده از بال یک هواپیما در جزیره رئونیون در اقیانوس هند - ۷ مرداد ۱۳۹۴
ماموران پلیس فرانسه در حال حمل قطعه یافت شده از بال یک هواپیما در جزیره رئونیون در اقیانوس هند - ۷ مرداد ۱۳۹۴

چند روز پس از پیدا شدن قطعه‌ای از بال یک هواپیما در اقیانوس هند که احتمال می‌رود متعلق به هواپیمای مسافری مفقود شده مالزی است، کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری مالزی روز دوشنبه به منظور گفتگو و هماهنگی بیشتر در این زمینه وارد فرانسه شدند.

قطعه یافت شده که حدود ۲ متر طول دارد و به نظر می‌رسد بخشی از بال یک هواپیمای بوئینگ باشد، چهارشنبه هفته گذشته در سواحل جزیره رئونیون در اقیانوس هند، ۳۵۰۰ کیلومتر دورتر از مکانی که آخرین بار پرواز ۳۷۰ MH مالزی با برج مراقبت فرودگاه تماس گرفت، پیدا شد.

این قطعه برای انجام تحقیقات به فرانسه ارسال شده است. کارشناسان تحقیقات در این باره را که آیا قطعه به هواپیمای مسافری مالزیایی که اسفند ماه سال ۱۳۹۳ به گونه‌ای اسرارآمیز ناپدید شد تعلق دارد یا خیر، آغاز کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هیئت مالزیایی پس از ورود به پاریس دیدارهای خود با یکی از قضات فرانسوی، گروهی از متخصصان هوایی و برخی از مقام‌های پلیس فرانسه که مسئولیت انجام این تحقیقات را به عهده دارند آغاز کرده و قرار است پس از پایان این دیدارها بیانیه ای را نیز منتشر کند.

پس از پیدا شدن قطعه دومتری از بال یک هواپیما، که حالا تایید شده است متعلق به یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ است، فرانسه رهبری دور جدید تحقیقات در این باره را به عهده گرفته است؛ تحقیقاتی که می‌تواند پس از ۱۶ ماه تحقیقات گسترده و بی‌نتیجه، به سرنخ‌هایی درباره سرنوشت هواپیمای مفقود شده بیانجامد.

با پیوستن گروهی از متخصصان شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا، تحقیقات کارشناسی بر روی قطعه یافت شده از روز چهارشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد و از آنجا که گزارشی از سقوط هواپیمای مشابه در آن منطقه مخابره نشده است، بسیاری امیدوارند این تحقیقات در نهایت به حل این معما کمک کند.

بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی مالزی روز هشتم مارس ۲۰۱۴، یک ساعت پس از ترک فرودگاه کوالالامپور به مقصد پکن از صفحه رادار ناپدید شد و تلاش‌ها تا کنون برای پیدا کردن هرگونه اثری از آن نتیجه‌ای نداشته است.

با وجود گذشت بیش از یک سال از مفقود شدن این هواپیما و سرنوشت ۲۳۹ سرنشین آن، هنوز اثری از آن پیدا نشده و در نتیجه دلیل این حادثه هم در پرده‌ای از ابهام باقی مانده است.

XS
SM
MD
LG