لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۵۴

"بوئینگ های بی صاحب" دردسر جدید مالزی


عکس تزئینی
عکس تزئینی

مقام های مالزی در جستجوی صاحب یا صاحبان سه فروند هواپیمای باربری بوئینگ هستند که مدتهاست در فرودگاه بین المللی کوالالامپور رها شده اند.

به گزارش شبکه خبری سی.ان.ان، مسئولان فرودگاه کوالالامپور با انتشار آگهی در روزنامه ها از مالکان این هواپیماها خواسته اند خود را معرفی کنند و برای انتقال آنها از فرودگاه اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، مقام های مالزی گفته اند اگر ظرف چهارده روز پاسخی دریافت نکنند، این حق را برای خود محفوظ نگاه می دارند که این سه فروند هواپیمای بوئینگ را بفروشند، یا هر به طریق دیگری از سر خود باز کنند.

در این آگهی، که تصاویر این هواپیماها نیز در آن درج شده، گفته می شود پول حاصل از فروش این بوئینگ ها صرف پرداخت هزینه ها و بدهی های فرودگاه خواهد رسید.

مدیرکل سازمان فرودگاه های مالزی در گفتگو با سی.ان.ان، با بیان این که این سه هواپیما بیش از یک سال است که در فرودگاه پارک شده اند، گفت بر اساس مقررات هواپیمایی کشوری اگر کسی مراجعه نکند، سازمان می تواند آنها را بفروشد.

بر اساس برخی اطلاعات به دست آمده، این هوایپماها به شرکت "ایر آتلانتیکا" مستقر در ایسلند فروخته شده، اما این شرکت می گوید آنها را در سال ۲۰۰۸ فروخته است.

به نظر می رسد این سه بوئینگ بی صاحب از آن زمان به بعد چند بار دست به دست شده اند و اکنون باری شده اند بر دوش مقام های مالزی، که معمای ناپدید شدن هواپیمای مسافری ناپدید شده خطوط هوایی آن کشور در مارس ۲۰۱۴ هنوز حل نشده، و خاطره سرنگونی پرواز MH17 آن بر فراز اوکراین نیز هنوز از یادها نرفته است.

XS
SM
MD
LG