لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۵

وزیر اطلاعات درباره شنود از خاتمی به مجلس توضیح می دهد


در پی ناخرسندی شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی به پرسش هایشان، حجت الاسلام محمود علوی به صحن علنی آن مجلس فراخوانده خواهد شد.

حمید رسایی، ابراهیم آقامحمدی، و احمد آریایی نژاد، نمایندگان تهران، خرم آباد و ملایر، درباره چند و چون دیدار هیاتی از پارلمان اروپا با شماری از ناراضیان سیاسی جمهوری اسلامی در تهران، و این گفته محمد خاتمی که هدف شنود ماموران امنیتی است، از محمود علوی پرسش هایی کرده بودند اما از پاسخهای او در کمیسیون امنیت ملی مجلس «قانع» نشدند.

محمود علوی درباره دیدار ماه گذشته هیات پارلمانی اروپا با چهره هایی مانند نسرین ستوده، حقوقدان و جعفر پناهی، فیلمساز، که جناح موسوم به «اصولگرا» از آن ها با نام «فعالان فتنه» یاد می کند، پاسخ داده بود که وزارت اطلاعات با این دیدار موافقتی نداشته و از صدور جواز برای آن بی خبر بوده است.

محمود علوی درباره شنود از محمد خاتمی نیز صرفاً گفته است که در جمهوری اسلامی هیچکس بدون حکم قضائی هدف شنود سازمان های اطلاعاتی – امنیتی قرار نمی گیرد.
اکنون با ناخرسندی نمایندگان یاد شده، مجلس باید تاریخی را تعیین کند تا وزیر اطلاعات در صحن علنی آن مجلس به همین پرسش ها صریحاً پاسخ گوید.
XS
SM
MD
LG