لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۵:۴۳

پرویز سَروَری: مصوبات مجلس برای دولت لازم الاجرا ست


پرویز سَروَری: مصوبات مجلس برای دولت لازم الاجرا ست

امیرِ طاهرخانی: اظهارات رییس جمهوری در مورد تصویب قوانینِ خلاف شرع در مجلس شورای اسلامی به معنای زیر سؤال بردن نقش شورای نگهبان است

پرویز سَروَری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به انتقادات اخیرِ محمود احمدی نژاد از مجلس شورای اسلامی گفت مصوبات مجلس برای دولت لازم الاجراست و هیچ نهادی نمی تواند از اجرای آن خودداری کند.

به گزارش ایلنا این نمایندۀ مجلس می گويد دفتر ريیس جمهوری باید در بیانیه ای رسمی مواضع دولت را در این باره اعلام کند. در همین حال امیرِ طاهرخانی عضو فراکسیون اقلیت مجلس هم به پارلمان نیوز گفت ایراد های کمیسیونِ اصل ۹۰ به عملکرد دولت قانونی بوده و اظهارات رییس جمهوری در مورد تصویب قوانینِ خلافِ شرع در مجلس شورای اسلامی به معنای زیر سؤال بردن نقش شورای نگهبان است. محمود احمدی نژاد در دیدار هفتۀ گذشته خود با اعضاء کمیسیونِ اصل ۹۰ از مجلس شورای اسلامی انتقاد کرده بود.

اعظم ویسمه خبرنگار پارلمان نیوز بازداشت شد

پارلمان نیوز متعلق به جناح اقلیت مجلس شورای اسلامی است. در گزارش پارلمان نیوز آمده است که مأموران خانم ویسمه را روز سه شنبه با حکم دادستانی بازداشت کرده اند. این روزنامه نگار با وجود همکاری با جناح اقلیت مجلس از یک سال و نیم پیش حق ورود به مجلس را نداشت.

در همین حال و در خبری دیگر محبوبه خوانساری وبلاگ نویس و خبرنگار حوزۀ شهری نیز روز دوشنبه بازداشت شد.

صدها دانشجوی دانشگاه علم و صنعت ایران در این دانشگاه تجمع کردند

روز سه شنبه دانشجویان عکس های کیانوش آسا دانشجوی کشته شده این دانشگاه را در دست داشتند. آنها در حالی که در محوطه دانشگاه راه پیمایی می کردند، سرود یار دبستانی خواندند و شعار دادند.

از جمله شعارهای دانشجویان «برادر شهیدم، خون تو پس می گیرم» و «دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد» بود.

کیانوش آسا دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت، سال گذشته در جریان حوادث پس از انتخابات کشته شد. گفته می شود که او در راه پیمایی روز دوشنبه ۲۵ خرداد در میدان آزادی تهران ناپدید شد. یک هفته بعد جسد او توسط خانواده اش در پزشکی قانونی شناسایی شد. گزارش ها حاکی ست که جسد کیانوش آسا روز ۲۹ خرداد به پزشکی قانونی تحویل داده شده وعلت مرگ او اصابت دو گلوله بوده است.

این در حالی است که خانواده آسا اعلام کرده اند که بارها به آنها گفته شده بود پسرشان در زندان اوین است.

نماینده ایران در کنوانسیون جهانی کنترل دخانیات می گوید دسترسی نوجوانان ایرانی به سیگار راحت تر از بستنی است

به گفتۀ نماینده ایران در کنوانسیون جهانی کنترل دخانیات، زنان تهرانی در مناطق ۱ تا ۷ بیش از سایر مناطق سیگار می کشند؛ در حالی که در مناطق جنوبی تهران مردان بیش از زنان سیگار می کشند. به گزارش ایلنا علی اصغر فرشاد پور در جلسه «شهر بدون دخانیات،» در شورای شهر تهران از وجود ۱۲ میلیون سیگاری در ایران خبر داده است و هزینه سیگار آنان را هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است. وی تأکید کرده است که بیش از ۸۰ درصد سیگاری ها مایل به ترک هستند اما راههای ترک را نمی دانند.

خبرگزاری میراث فرهنگی از تخریب سقف بخشی از بازار تهران خبر داده است

در این گزارش آمده است که عوامل شهرداری تهران بخشی از سقف ۲۰۰ سالۀ بازار کفاش ها را تخریب کرده اند. در همین حال شهردار منطقه ۱۲ تهران این اقدام را با مجوز سازمان میراث فرهنگی ذکر کرده است. این در حالی است که معاون میراث فرهنگی استان تهران گفته است هیچ مجوزی در این مورد صادر نشده و مجوز سازمان میراث فرهنگی مربوط به مرمت بخشی از «بازار کیلویی ها» بوده است اما مأموران شهرداری به سراغ بازار کفاش ها رفته اند.

استخراج غیر علمی و استفاده از دینامیت، معدن ۷ هزار سالۀ فیروزۀ نیشابور را در آستانۀ تعطیلی قرار داده است

بهرام صادقی مدیر موزۀ علوم زمینِ سازمان زمین شناسی با اعلام این خبر از وارد نشدن فناوریهای جدید در زمینه تراش سنگهای قیمتی انتقاد کرده است. وی به خبرگزاری مهر گفت در سالهای اخیر برای استخراج سنگ های قیمتی از دینامیت استفاده شده است و این اقدام به ویژه در معادنِ فیروزه، به دلیل ایجاد تَرَک در رگه ها، باعث نابودی این نوع سنگ ها و معادن شده است.

XS
SM
MD
LG