لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۱

تحقیق دولت فدرال آمریکا درباره فساد مالی برادر حامد کرزی


محمود کرزی، برادر رییس جمهوری افغانستان
محمود کرزی، برادر رییس جمهوری افغانستان

روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال می گوید برادر بزرگتر حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان، به دلیل فساد مالی تحت تحقیق گروه های تجسسی دولتی آمریکا قرار دارد.

این روزنامه می گوید دادستانی نیویورک در حال تحقیق درباره محمود کرزی، به اتهام فرار از مالیات، اخاذی و قاچاق هستند. محمود کرزی شهروند آمریکا است.

وال استریت جورنال می گوید دادستان های آمریکایی به عنوان بخشی از کار پرونده، درباره بانک های افغانستان و مظنونین به توزیع تریاک نیز تحقیق می کنند.

محمود کرزی در گفت و گو با این روزنامه هرگونه خطا را رد کرد و خود را بازرگانی توصیف کرد که ثروت خود را از راه مشروع به دست آورده است.

او اسناد مالی را به روزنامه وال استریت جورنال داده که نشان می دهد شبکه ای به ارزش ۱۲ میلیون دلار را گرد آورده است.

محمود کرزی هفته گذشته به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت برای انجام کارهای مربوط به اصلاحیه بدهی فرم های مالیات خود و درآمدهای دیگرش آماده می شده است. او گفت می خواسته درآمد حاصل از اجاره خانه اش در ایالت مریلند و عایدات فروش املاک در دبی را نیز گزارش کند.

آقای کرزی گفته است از طریق خرید و فروش یک ویلای لوکس در دبی با استفاده از وامی که از بانک کابل افغانستان گرفت، دست کم ۸۰۰ هزار دلار عایدش شده است.

محمود کرزی همچنین مالک رستورانی در شمال شرقی ایالت ماساچوست و دارنده سهام یک پروژه ساختمانی مسکونی در ولایت قندهار افغانستان است.

XS
SM
MD
LG