لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۶

مجیک جانسون، ستاره سابق بسکتبال آمریکا، به صاحبان کسب و‌کارهای کوچک کمک می‌کند


به گزارش شبکه خبری «سی ان ان» مجیک جانسون، بسکتبالیست محبوب آمریکایی و از ستاره‌های پیشین تیم بسکتبال «لس آنجلس لیکرز» که سال‌ها پیش ورزش حرفه ای را کنار گذاشت، حالا برای کمک به صاحبان نیازمند کسب‌وکارهای کوچکی که به دنبال شیوع ویروس کرونا، با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه هستند، پا به میدان می‌گذارد.

او قصد دارد از طریق شرکت بیمه عمر «اکوئی‌تراست» (به انگلیسی: EquiTrust)، که خودش سهامدار عمده آن است، مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای وام‌های ویژه حمایتی دولت فدرال فراهم کند تا این وام‌ها به کسب و کارهایی اختصاص یابد که صاحبان آنها اقلیت های نژادی ‌و ‌‌زنان هستند.

این شرکت بیمه این مبلغ را در چهارچوب برنامه حمایتی فدرال و با مشارکت یک سازمان مالی که متخصص عرضه وام به مشاغل کوچکی است که صاحبانش اقلیت های ساکن آمریکا هستند، به متقاضیان ارائه می دهد.

هدف اصلی این برنامه، حمایت از رنگین پوستان و زنانی است که صاحب کسب و‌ کاری در محله‌های محروم و جوامع آسیب‌پذیر هستند.

مجیک جانسون روز یکشنبه گذشته در گفتگو با شبکه خبری «ام‌‌اس‌‌ان‌‌بی‌‌سی» گفت: «این کسب‌‌وکارهای کوچک، فوق‌‌العاده هستند ستون جوامع ما هستند ‌و نیز برای بسیاری از [غیرسفیدپوستان] شغل فراهم کرده‌اند.»

او در ادامه گفت که می‌خواهد از طریق برنامه حمایتی فدرال، وام‌هایی را در اختیار این مشاغل کوچک قرار دهد تا در این دوران سخت فعال باشند.

مجیک جانسون پس از بازنشستگی از بسکتبال، وارد عرصه تجارت شد و یکی از سرمایه‌داران و کارآفرینان موفق آمریکا محسوب می‌شود که مالک یا سهام‌دار شرکت‌های مختلفی است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG