لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۴

شجریان «مساله سیاسی» است


علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی، از محمدرضا شجریان نامدارترین آوازخوان ایرانی دهه های اخیر به عنوان «مساله ای سیاسی» یاد کرده است.

بر پایه گزارش رسانه های گروهی از تهران، آقای جنتی، روز گذشته (شنبه)، «در پاسخ به سوالی در خصوص استفاده از هنرمندانی مثل محمدرضا شجریان و بهرام بیضایی»، گفت:

"به هر حال محدودیت هایی وجود داشته است و در مورد آقای شجریان بحث از وزارت ارشاد خارج بوده است. ایشان به عنوان یکی از برجسته ترین اساتید موسیقی کشور احترام زیادی دارند و ما تلاشمان این است که ایشان بتوانند از بسترهایی که برایشان فراهم است، استفاده کنند، و همچنین علاقه مندانشان از ایشان استفاده کنند اما ایشان یک«مسئله سیاسی» شده است و امیدواریم که شرایط جوری بشود که بتوانیم از وجودشان استفاده کنیم."

وزیر ارشاد درباره «بسترهای فراهم برای آقای شجریان» و چند و چون «مساله سیاسی» بودن او توضیحی نداد. آقای جنتی درباره احتمال بازگشت بهرام بیضائی، کارگردان بلندآوازه سینما، به ایران و ادامه فیلمسازی او در زادگاهش نیز ترجیح داد خاموش بماند.

محمدرضا شجریان در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ از نامزدی محمود احمدی نژاد حمایت نکرد، و در پی مصاحبه ها، و خواندن ترانه هایی که به پشتیبانی او از «جنبش سبز» تعبیر شد، نامش در فهرست سیاه جناح اصولگرای حاکم بر ایران جای گرفت.

سال هاست که به محمدرضا شجریان پروانه اجرای کنسرت در ایران داده نمی شود.
XS
SM
MD
LG