لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۳

دیدار مدونا از بیمارستانی در مالاوی


مدونا ستاره آمریکایی موسیقی پاپ - آرشیو
مدونا ستاره آمریکایی موسیقی پاپ - آرشیو

مدونا، ستاره موسیقی پاپ از بیمارستانی در مالاوی، که توسط سازمان خیریه او حمایت مالی می شود، دیدن کرد.

دو فرزند مدونا، دیوید و مرسی که هر دو اهل مالاوی هستند، او را در این سفر همراهی کردند. روکو، پسر ۱۵ ساله مدونا و گای ریچی، که مدتی به خاطر اختلاف میان پدر و مادرش بر سر حضانت از مادش جدا بود، نیز در این سفر همراه آنها بود.​

سازمان غیرانتفاعی مدونا به نام "ریزینگ مالاوی" در سال ۲۰۰۶ با هدف ایجاد مسکن، غذا و آموزش برای کودکان مالاوی راه اندازی شد.

بخش ویژه کودکان بیمارستان مرکزی ملکه الیزابت با حمایت مالی این سازمان آغاز به کار کرد. این نخستین مرکز درمانی ویژه کودکان در مالاوی است.

مدونا می گوید دولت مالاوی از اقدامات خیرخواهانه او حمایت معنوی می کند، اما تأمین هزینه های یک بیمارستان آسان نیست. با این حال نهایت تلاش خود را می کند تا بیمارستان بدون مشکل سر پا بماند.

بیمارستان مالاوی شامل اتاقی برای بازی است که نامش اتاق امید است.

مدونا معتقد است تمام بیمارستان ها باید اتاقی برای بازی کودکان داشته باشند تا کودکان بیمار برای مدتی درد و بیماری شان را از یاد ببرند.

مالاوی جزو کشورهای کمتر توسعه یافته دنیا است. مدونا دو فرزندش، دیوید و مرسی را از این کشور به فرزندخواندگی قبول کرده و برای این کار، مراحل دشوار قانونی را پشت سر گذاشت.

قوانین کشور مالاوی به افرادی که تابعیت این کشور را ندارند اجازه نمی دهد کودکی را به فرزند خواندگی قبول کنند. زمانی که مدونا، پسرش دیوید را به فرزند خواندگی قبول گرد ، هم او و هم کشور مالاوی به خاطر استثنایی که این کشور در مورد قبول فرزند خواندگی برای مدونا قائل شده بود مورد انتقاد قرار گرفتند.

این ستاره موسیقی پاپ آمریکا، دخترش مرسی را هم چند سال بعد از دیوید، به فرزندی پذیرفت.

در سفر به مالاوی، طی مراسمی سنتی، دیوید فرزند خوانده مدونا به رسم قبیله "انگونی" که از آنجا آمده، نامگذاری شد.

مرکز مراقبت های ویژه کودکان مالاوی در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی افتتاح خواهد شد. با آغاز به کار این مرکز، تعداد عمل های جراحی که بر کودکان انجام می شود دو برابر خواهد شد.

XS
SM
MD
LG