لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۳

پرونده تجاوز جنسی «لوک بسون» سینماگر مشهور فرانسوی دوباره به جریان افتاد


همزمان با گشودن دوباره پرونده لوک بسون، از مشهورترین سینماگران فرانسه به اتهام آزار و تجاوز جنسی، او ضمن رد این اتهامات، خود را بیگناه دانست.

به گزارش سرویس جهانی «بی بی سی»، یک بازیگر بلژیکی هلندی به نام «سند فن روی» مدعی است این کارگردان در یک دوره زمانی دو ساله، بارها به او تجاوز کرده است.

هشت ماه پیش دادستان‌ها این پرونده را به دلیل عدم وجود اسناد و مدارک کافی مختومه اعلام کرده بودند؛ ولی با توجه به شکایت جدید این بازیگر علیه لوک بسون، یک قاضی هفته گذشته مجددأ آن را به جریان انداخت.

این بازیگر مدعی است لوک بسون در سال ۲۰۱۸ در اتاق هتلی در پاریس به او تجاوز کرده است. پیشتر تحقیقات دادستانی درباره این ادعا به جایی نرسیده بود.

لوک بسون رابطه جنسی با سند فن روی را تأیید می کند؛ ولی می گوید این رابطه با رضایت طرفین بوده است و او در عمرش به هیچ زنی تجاوز نکرده است.

این کارگردان، نویسنده، و تهیه کننده مطرح فرانسوی، سه شنبه در نخستین اظهار نظر رسمی خود در این رابطه، سند فن روی را زنی خیال پرداز و دروغگو توصیف کرد.

این در حالی است که به ادعای یک سایت خبری فرانسه، تحقیقات آنها نشان می دهد هشت زن دیگر نیز آزارهای جنسی لوک بسون را تأیید می کنند و از قربانیان او هستند.

از مشهورترین آثار سینمایی لوک بسون می توان به «تاکسی»، «عنصر پنجم»، «لئون»، و «دختری به نام نیکیتا» اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG