لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۵

دکتر فاوچی می‌گوید با بازگشایی دقیق ایالات متحده، موارد تازه کووید۱۹ حداقلی خواهد بود


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دکتر آنتونی فاوچی، مدیر «انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی» در ایالات متحده، می‌گوید انتظار دارد هنگام بازگشایی کشور، پس از برداشتن محدودیت های ناشی از ویروس کرونا، موارد «کووید۱۹» افزایش یابد.

فاوچی در یک مصاحبه مجازی با «باشگاه اقتصادی واشنگتن» گفت اگر محدودیت های وضع شده به دقت برداشته شود و ما از قابلیت تشخیص و منزوی کردن مبتلایان به ویروس و ردیابی افرادی که با آنها در تماس بوده‌اند برخوردار باشیم، آن وقت تعداد موارد جدید حداقلی خواهد بود.

این متخصص ارشد بیماری های عفونی در ایالات متحده می‌گوید الگوها نشان می‌دهد که در چنین سناریویی شمار حداقلی موارد جدید ابتلا بین ۷۰ تا ۸۰ هزار در کل کشور خواهد بود.

دکتر فاوچی گفت بازگشت ویروس اجتناب‌ناپذیر است.

او یادآوری کرد در پایان سال جاری درخواهیم یافت آیا واکسن ایمن و موثری خواهیم داشت، سپس چالش بعدی تولید کافی و توزیع واکسن در ایالات متحده و سراسر جهان خواهد بود.

دانشگاه آکسفورد در بریتانیا هفته پیش آزمایش بالینی یک واکسن بالقوه را بر روی انسان آغاز کرد. بنا بر گزارش‌ها، آزمایش های اولیه بر روی میمون امیدوارکننده بوده است. اگر این واکسن بالقوه موثر باشد چند میلیون واحد آن تا ماه سپتامبر در دسترس خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG