لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۴

چطور یک موزیک ویدئو توسط دو خواننده آمریکایی باعث شد رکورد بازدید از موزه لوور شکسته شود


بیانسه و جی زی یکی از موزیک ویدئوهای خود را در موزه لوور فیلمبرداری کردند.
بیانسه و جی زی یکی از موزیک ویدئوهای خود را در موزه لوور فیلمبرداری کردند.

با اینکه موزه لوور پاریس بیشترین تعداد بازدیدکننده ها در جهان را دارد، امسال رکورد خود را شکست. امری که به نظر می‌آید باید مدیون «بیانسه» و «جی زی» زوج خواننده سرشناس آمریکایی باشد.

بیانسه و جی زی یکی از موزیک ویدئوهای خود را در موزه لوور فیلمبرداری کردند. در همین حال موزه لوور امسال ۱۰ میلیون و دویست هزار بازدیدکننده داشت که از همه سالهای پیش در تاریخ این موزه بیشتر بوده است.

بازدیدکنندگان لوور در مقابل تابلوی موتا لیزا
بازدیدکنندگان لوور در مقابل تابلوی موتا لیزا

​در حالی که طی چند سال اخیر به دلیل حملات تروریستی در فرانسه تعداد توریستهای این کشور، خصوصا در پاریس کم شده بود، امسال این شهر شاهد رشد صنعت توریسم خود بود و موزه لوور نیز افزایش ۲۵ درصدی در میزان بازدیدکنندگانش نسبت به سال پیش داشت.

موزه لوور اعلام کرده است از واکنشی که مردم نسبت به موزیک ویدئوی بیانسه و جی زی داشته اند خوشحال است. در آن موزیک ویدئو دو خواننده روبروی آثار معروف این موزه مانند تابلوی مونا لیزا و یا مجسمه ونوس میلو فیلم گرفته اند.

این موزیک ویدئو تنها در یوتیوب، ۱۵۰ میلیون بار تماشا شده است.

موزیک ویدئوی بیانسه و جی زی در موزه لوور

پیش از این، بیشترین بازدید از موزه لوور در سال ۲۰۱۲ بود. ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برای دیدن بخش هنرهای اسلامی که تازه افتتاح شده بود و همچنین نمایش آثار لئوناردو داوینچی و رافائل به لوور رفتند که ۷۵ درصد آنها توریست بودند.

شاید در سال ۲۰۱۹ ایتالیا هم شاهد رشد توریسم باشد چرا که بیانسه و جی زی قصد دارند موزیک ویدئوی بعدی خود را در «کلوسیم» بنای روم باستان فیلمبرداری کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG