لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۹

پليس بريتانيا برای فرونشاندن شورش از تجربيات بوستون کمک ميگيرد


پليس بريتانيا برای فرونشاندن شورش از تجربيات بوستون کمک ميگيرد
پليس بريتانيا برای فرونشاندن شورش از تجربيات بوستون کمک ميگيرد

مقامات پليس بريتانيا عليرغم آنکه تدابير زيادی برای فرونشاندن شورش در آن کشور به کار گرفته اند، در نظر دارند برای کسب آمادگی بيشتر در برابر چنين حوادثی، از تجربيات پليس بوستون در آمريکا استفاده کند.

روز پنجشنبه پس از چند شب شورش و غارت در برخی شهرهای بريتانيا، ديويد کامرون، نخست وزير آن کشور، اعلام کرد برای مقابله با اين وضعيت راه حلهای تجربه شده از سوی ايالات متحده را در نظر خواهد گرفت.

او خطاب به قانونگذاران بريتانيايی گفت از تجربه شهرهايی که در گذشته با شورش و غارت مبارزه کرده اند استفاده کرده و پليس و نيروهای محلی را در اين مبارزه درگير خواهد نمود.

در اين ميان به نظر می رسد شرکت «استريت سيف» يا خيابانهای امن بوستون ميتواند آنچه نخست وزير بريتانيا در نظر دارد را ميسر سازد.

بر اساس گزارشی که در وبسايت «استريت سيف» منتشر شده اين موسسه در صدد است ميزان جرائم جوانان را در برخی مناطق بوستون که به صورت نامتناسب و مداوم، با نرخ بالای جرائم و انواع خشونتها دست به گريبان هستند، کاهش دهد.

الن ترنر، يکی از ساکنان محل که به طور منظم با ديدار از نواحی پرتنش سعی در شناخت مشکلات دارد، می گويد: اگر ساکنان و مردم را نشناسيم نميتوانيم حوادث را پبش بينی و از آنچه در حال رخ دادن است باخبر شويم.

او در ادامه ميگويد که استفاده از زور چاره ساز نيست.

آقای ترنر در صدد است تا مشکلات، نقاط ضعف و نيازهای جوانان را از طريق گفتگوی مستمر با آنها شناسايی کند. او تلاش ميکند برای جوانان شغل مناسب يافته و آنها را تشويق به بازگشت به تحصيل کند و به آنها اميد از دست رفته را بازگرداند.

رابرت لويس، مدير عامل «استريت سيف بوستون» می گويد دست آخر اجرای اين طرح به طيف وسيعی از سازمان ها -- از جمله سازمانهای غير انتفاعی، تجاری و پليس -- بستگی دارد تا با جوانان ارتباط برقرار کرده و نتايج و پيامدهای طرحهای اجرايی را بررسی کنند.

به گفته جوآن کيم، مدير عامل سازمان ائتلاف جامع سازمانی، که برای بهبود بهداشت، آموزش و امنيت عمومی در جنوب لس آنجلس فعاليت ميکند، ناآرامی های اخير در انگلستان ياد آورخاطرات شورش های لس آنجلس در سال ۱٩٩۲ است.

XS
SM
MD
LG