لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۸

جزئیاتی از مهاجم چاقو بدست لندن؛ از دوست دخترش خواسته بود مثل داعش، پدر و مادرش را گردن بزند


پلیس لندن در حال بررسی محل حمله مهاجم چاقو به دست
پلیس لندن در حال بررسی محل حمله مهاجم چاقو به دست

یک روز پس از آنکه پلیس لندن یک مهاجم چاقو به دست را از پای درآورد، اطلاعات جدید منتشر شده از علاقه او به داعش و توجیه رفتارهای خشونت آمیز توسط او حکایت دارد.

مقامات لندن روز دوشنبه ۱۴ بهمن با بررسی لوازم ارتباطی و سوابق سادش امان دریافتند که این مهاجم ۲۰ ساله که روز یکشنبه دو نفر را در خیابان شلوغ محله «استریتم» با چاقو زخمی کرد، پیام‌هایی در حمایت از داعش در شبکه‌های اجتماعی پست کرده بود؛ او تجاوز به زنان ایزدی در عراق و سوریه را توجیه کرده بود و به دوست دخترش گفته بود که سر پدر و مادرش را از تن جدا کند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، مقام‌های بریتانیایی دریافتند که «سادش امان» که در سال ۲۰۱۸ به دلیل انتشار مطالبی درباره تروریسم در دادگاه گناهکار شناخته شده و به بیش از سه سال زندان محکوم شده بود و او تحت نظر قرار داشت.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد که تغییرات اساسی در نحوه برخورد با افرادی که به دلیل جرایم تروریستی محکوم می شوند، صورت می‌گیرد.

به گزارش رویترز، مقامات در تحقیقات خود از وسایل الکترونیکی و ارتباطی سادش امان به پیام های وحشتناکی که او فرستاده بود، رسیدند؛ از جمله مکالمات او با دوستان و اعضای خانواده‌اش در آن از اشتیاق خود به انجام یک حمله با چاقو سخن گفته بود.

روز دوشنبه همچنین وبسایت اعماق، که اخبار گروه داعش را منتشر می کند، مسئولیت حمله روز یکشنبه را بر عهده گرفت و نوشت که مهاجم از جنگجویان داعش بوده است.

«امان» سرانجام آرزوی خود را عملی کرد و در محله استریتم در جنوب لندن دو نفر را با چاقو زخمی کرد و خود با شلیک پلیس کشته شد. بر اساس گزارشها، یک نفر نیز در جریان تیراندازی پلیس به سمت او بر اثر برخورد شیشه خرد شده زخمی شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG