لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۹

طراحان اروپایی با تم‌های جذاب به هفته مد لندن می‌آیند


Britain London Fashion Week Burberry هفته مد لندن - بربری
Britain London Fashion Week Burberry هفته مد لندن - بربری

برند لوکس «بربری» با نقشهای معروف چهارخانه اش به هفته مد لندن آمد. سوپرمدلهایی همچون «کیت ماس» و «نایومی کمپبل» در این شوی مد حضور داشتند. از خصوصیتهای کلکسیون جدید بربری لباسهای گشاد با پارچه شطرنجی و پلاستیک در کنار رنگهای صورتی سبز و آبی بود.

هفته مد لندن - بربری
هفته مد لندن - بربری

برند «هنری هلند» طراح مد بریتانیایی با نقشهای توهم زا و زیور آلات رنگارنگ لباسهای کنار دریای اش را ارائه کرد.

«هنری هلند» که برای خلق این کلکسیون از تم دزدان دریایی الهام گرفته بود، در پشت صحنه هفته مد لندن به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تاثیرش بر صنعت مد بریتانیا اشاره کرد.

او گفت «فکر می کنم این یک تغییر فرهنگی است. جو فرهنگی در حال دگرگونی است و بر صنعت هنرهای مختلف ۱۰۰ درصد تاثیر خواهد گذاشت. به عقیده من موجب ابتکار بیش از پیش خواهد شد. به مردم الهام و انگیزه بیشتر خواهد داد. باعث میشود مردم شجاع تر بشوند، بهتر بشوند، صراحت کلام پیدا کنند. که به نظر من تغییر بدی نیست. »

شوی مد «الیس تمپرلی» هم با تم ساحل و دریا همراه بود. طراح مد بریتانیایی برای خلق کلکسیون جدیدش از شهر کن در جنوب فرانسه، روزهای آفتابی در ساحل و مهمانیهای شبهای تابستانی الهام گرفته است.

لباسهای نازک و راحت که روی مایو پوشیده می شود در این کلکسیون زیاد به چشم می خورد. اما بخش مهمی از لباسها هم لباسهای شب بود: پیراهن های بلند در رنگهای متالیک، دامنهای توری، و کت هایی پر از پولک دوزی های ظریف.

البته هفته مد لندن تنها کلکسیون طراحان بریتانیایی را ارائه نمی دهد. برند «ورساچی» از مارکهای لوکس ایتالیایی روز یکشنبه در هفته مد لندن کلکسیون جدیدش را معرفی کرد.

طرحهایی که از موسیقی راک دهه ۱۹۶۰ الهام گرفته بود: شلوارهای تنگ پاچه گشاد، پیراهن های کوتاه توری، و چکمه های گل‌میخدار با لبه های ریش دار، و ترکیبی از رنگهای مشکی سفید و قرمز با فلزکاری‌های نقره ای. لباسها اکثر با نقشهای چهارخانه و لوگوی ورساچی تزیین شده بودند.

هفته مد لندن روز سه شنبه به کار خود پایان می دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG