لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۷

اولین بریتانیایی مبتلا به ابولا وارد بیمارستانی در لندن شد


پلیس در حال اسکورت آمبولانس حامل بریتانیایی مبتلا به ابولا - لندن
پلیس در حال اسکورت آمبولانس حامل بریتانیایی مبتلا به ابولا - لندن

اولین شهروند بریتانیایی مبتلا به ویروس ابولا برای درمان وارد یک بیمارستان در لندن شد. این مرد که هویتش اعلام نشده، هنگام ارائه خدمات پزشکی در سیرالئون ابولا گرفت.

او روز یکشنبه از این کشور واقع در غرب آفریقا با یک هواپیمای مخصوص نظامی به یک پایگاه هوایی بریتانیا منتقل شد. او از آنجا با یک آمبولانس مخصوص نظامی به تنها واحد ایزوله ابولا در بیمارستان رویال فری لندن منتقل شد.

سازمان بهداشت جهانی، وابسته به سازمان ملل متحد نیز اعلام کرده است ویروس ابولا وارد بدن یکی از کارگرانش در سیرالئون شده است. این سازمان روز یکشنبه گفت درصدد آن است که اطمینان یابد این فرد بهترین خدمات پزشکی ممکن را دریافت خواهد کرد که ممکن است شامل انتقال او به یک مرکز خدمات درمانی دیگر باشد.

سازمان ملل ملیت این کارگر را اعلام نکرده اما گزارش های رسانه ای می گویند او یک سنگالی است.

سازمان بهداشت جهانی می گوید ۱۴۲۷ نفر در اثر شیوع فعلی ابولا جان خود را از دست داده اند. این سازمان روز جمعه گفت ۲۶۱۵ نفر نیز در گینه، لیبریا، سیرالئون و نیجریه به طور قطع به ابولا متبلا شده اند. روز یکشنبه وزیر بهداشت جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام کرد دو مورد تایید شده ابولا در این کشور مرکز آفریقا شناسایی شده است.

دو شهروند آمریکایی که در لیبریا ابولا گرفته بودند، به آمریکا بازگردانده شده و درمان شدند.

ابولا از طریق تماس مستقیم با خون و یا مایعات بدن فرد بیمار منتقل می شود. از علائم این بیماری تب، استفراغ، اسهال، و خونریزی های غیرقابل کنترل از جمله از چشم، گوش و بینی است. تاکنون ۵۰ درصد مبتلایان به ابولا کشته شده اند. در شیوع قبلی ابولا نرخ مرگ و میر مبتلایان ۹۰ درصد بود.

XS
SM
MD
LG