لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۱

لويدز از اين پس محموله های نفتی به مقصد ايران را نيز بيمه نمی کند


بيمه لويدز لندن پيشتر از محدود کردن پوشش بيمه های خود برای کشتيهای حامل مواد نفتی به مقصد ايران خبر داده بود

بزرگترين شرکت بيمه جهان اعلام کرده است با تحريم های فراگير کنگره آمريکا عليه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ايران که به امضای پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا رسيده است، همراهی می کند.

تصميم تازه بيمه لويدز لندن، صنعت نفت و گاز ايران را هدف قرار می دهد.

بيمه لويدز لندن پيشتر از محدود کردن پوشش بيمه های خود برای کشتيهای حامل مواد نفتی به مقصد ايران خبر داده بود، اما روز جمعه اعلام کرد که از اين پس به بيمه يا تمديد بيمه اين محموله ها نخواهد پرداخت.

شرکت لويدز ۱۵ تا ۲۰ درصد از صنعت بيمه دريايی دنيا را در اختيار دارد.

شان مکگاورن مشاور حقوقی بيمه لويدز روز جمعه به خبرگزاری رويترز گفت آمريکا بازار مهمی برای لويدز است و لويدز با تشخيص اين موضوع، محموله های نفتی به سمت ايران را بيمه يا تجديد بيمه نخواهد کرد.

به گفته مک گورن، بيمه لويدز همواره با تحريمهايی که قابليت اجرا دارند، موافقت خواهد کرد.

لويدز پيشتر ايران را در فهرست مناطق پرخطر قرار داده بود.

انجمن بازار لويدز معمولاً کشورها و مناطقی را دارای ريسک بالاتر محسوب می کند که کشتی های تجاری در جريان رفت و آمد به آنها ممکن است با خطرات قابل توجه ناشی از جنگ، اعتصاب، عمليات تروريستی و مخاطرات مشابه مواجه شوند.

اين انجمن نماينده تمامی بيمه گرانی است که در بازار بيمه لويدز لندن عضويت دارند و در زمينه های مختلف بيمه گری بين المللی فعاليت می کنند و تصميم به اعلام ايران به عنوان يک کشور پرمخاطره براساس تصميم کميته مشترک جنگی انجمن اتخاذ شده بود.

با اين همه و پس از وضع تحريمهای اخير کنگره آمريکا عليه ايران، لويدز اعلام کرد پوشش بيمه ای خود را برای کشتيهايی که حامل مواد نفتی به مقصد ايران هستند اعمال نميکند.

کارشناسان می گويند تحريم های تازه عليه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی، که شرکت های بزرگی مانند لويدز با آن اعلام همراهی کرده اند، سخت ترين تحريم هايی است که ايران تاکنون با آن روبرو بوده است.

XS
SM
MD
LG