لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۹

وزیر خارجه بریتانیا تصمیم ایران در مورد نازنین زاغری را «کاملا غیرقابل قبول» دانست


لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا. آرشیو
لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا. آرشیو

لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، تصمیم تازه ایران در مورد محکومیت نازنین زاغری به یک سال زندان و یک سال ممنوعیت خروج از کشور را «کاملا غیرقابل قبول» دانست و اتهام‌های او را بی‌پایه توصیف کرد.

وزیر خارجه بریتانیا در حساب توئیتر خود نوشت، دلیل معتبری برای ادامه نگهداری نازنین زاغری در ایران وجود ندارد و او باید برای همیشه آزاد شود.

حجت کرمانی، وکیل نازنین زاغری، روز شنبه ۲۴ مهر از ابلاغ حکم «یک سال حبس تعزیری و یک سال ممنوعیت خروج از کشور» در پرونده دوم این زندانی دوتابعیتی خبر داد.

خانم زاغری در این پرونده با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» مواجه است و این حکم از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب صادر شده است.

نازنین زاغری سال ۹۵ به ایران رفت، اما در هنگام بازگشت به بریتانیا بازداشت و به اتهام جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شد. او اتهاماتش را به طور کامل رد کرده است.

این زندانی دوتابعیتی اواخر سال گذشته و پس از پنج سال از زندان آزاد شد، اما دادگاه انقلاب پرونده‌ای جدید برای او باز کرد.

همسر نازنین زاغری قبلا گفته است که مقامات ایران این تبعه بریتانیا را برای چانه زدن و حل و فصل بدهی چندین ساله خود از بریتانیا، در زندان نگاه داشته‌اند.

لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، در ادامه توئیت خود نوشته است هر کاری که بتواند برای کمک به خانم زاغری و خانواده او انجام خواهد داد.

XS
SM
MD
LG