لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

دو روایت از ناپدید شدن زن جوان در ایران| لیدا کاوه: برای پیوند قلب ربوده شدم؛ پلیس: او تعادل ذهنی ندارد


یک «منبع آگاه» در پلیس ایران، ادعاهای لیدا کاوه‌،‌ زنی که مدعی شده برای دزدیدن قلبش ربوده شده بود، را رد کرد و مدعی شد که او «تعادل ذهنی» ندارد.

هفته پیش بسیاری از چهره‌‌های مشهور و سلبریتی در صفحه‌های اینستاگرام خود در فضای مجازی عکس هایی از یک زن جوان به نام «لیدا کاوه» را منتشر کردند که ناپدید شده است. خواهر او همان زمان در مصاحبه‌ای گفته بود که لیدا کاوه ظهر روز جمعه گفته بود به زودی به خانه باز می‌‌گردد، اما تا شب خبری از او نشد. او افزود: «با همه دوستانش تماس گرفتم و از لیدا پرسیدم. اما هیچ کس خبری نداشت.»

چند روز بعد، خبر پیدا شدن او منتشر شد.

لیدا کاوه که برای چند روز ناپدید شده بود، به روزنامه ایران گفته بود بعد از سوار شدن در یک خودروی شخصی، ربوده شده و به او گفته‌اند «قصد دارند قلب مرا به شخص دیگری پیوند دهند.»

لیدا کاوه اضافه کرده بود که بعد از چند آزمایش مشخص شد «قلب من به درد پیوند به شخصی که مد‌نظرشان بود، نمی‌خورد» و به همین دلیل «بعد از اینکه داروهای زیادی به من زدند، دوباره مرا سوار خودرو کردند.»

خبرگزاری برنا به نقل از «یک منبع آگاه پلیسی در پلیس جنایی تهران» نوشت که ماجرای ناپدید شدن لیدا کاوه‌ «به هیچ عنوان آدم‌ربایی نیست»، سخنان او درباره نحوه و قصد ربودن شده «حقیقت ندارد» و تحقیقات از او نشان داده که «بنا به دلایلی تعادل ذهنی ندارد و بر اثر توهم بیانات متناقضی را ارائه می دهد.»

صفحه منتسب به خانم کاوه.
صفحه منتسب به خانم کاوه.

برخی نیز او را متهم کردند که با اینکار قصد داشته است دنبال‌کننده‌های (فالوئرهای) اینستاگرام خود را بالا ببرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG