لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۶

ايمان العبيده پس از ترک ليبی در يک مرکز ويژه پناهندگان در رومانی به سر می برد


ايمان العبيده پس از ترک ليبی در يک مرکز ويژه پناهندگان در رومانی به سر می برد
ايمان العبيده پس از ترک ليبی در يک مرکز ويژه پناهندگان در رومانی به سر می برد

دفتر کميسر عالی ملل متحد برای پناهندگان می گويد خانم ايمان العبيده که گفته می شود مورد تجاوز دسته جمعی نيروهای معمر قذافی قرار گرفته است در يک مرکز ويژه پناهندگان در رومانی به سر می برد و حال جسمی و روحی او رو به بهبود است.

دفتر کميسر عالی ملل متحد برای پناهندگان جهت آرامش وی خواستار عدم دخالت در امور شخصی وی شده است.

ايمان العبيده در يک مرکز ويژه پزشکی و روان درمانی سازمان ملل جهت پناهندگانی که آسيب زيادی به آنان وارد آمده به سر می برد.

خانم العبيده پس از فرار از ليبی به تونس و سپس قطر به اجبار به ليبی بازگردانده شد و دفتر کميسر عالی ملل متحد برای پناهندگان سرانجام روز دوشنبه وی را به اروپا منتقل کرد.

در همين حال وزيران دفاع سازمان پيمان آتلانتيک شمالی، ناتو، روز چهارشنبه به منظور ارزيابی تلاش های اين سازمان در ليبی در بروکسل تشکيل جلسه دادند.

گزارش های رسيده حاکی است که جنگنده های ناتو با شديدترين حمله های هوايی خود طرابلس را در هم می کوبند، و دود غليظ ناشی از انفجارها آسمان اين شهر را پوشانده است.

آندره فوگ راسموسن، دبير کل ناتو، در بروکسل گفت انتظار می رود وزيران دفاع سازمان ناتو در اجلاس خود در مورد انجام تمهيدات لازم برای تعيين آينده ليبی پس از عزل قذافی بحث و تبادل نظر کنند. آقای راسموسن گفت اينک قذافی را بخشی از تاريخ گذشته ليبی می داند.

اما قذافی کماکان به نبرد خود ادامه می دهد. وی روز سه شنبه در سخنانی که از شبکه تلويزيون دولتی ليبی پخش می شد گفت مردم ليبی تسليم نخواهند شد و تا آخرين نفس از کشور دفاع خواهند کرد.

در همين حال،عبدالله الخطيب، فرستاده ويژه سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه وارد بنغازی که سنگر شورشيان ليبی است، شد و با رهبران شورای ملی انتقالی ديدار کرد. بنا به گزارش، وی قبلاً در طرابلس با مقام های دولتی قذافی گفت و گو کرده بود.

XS
SM
MD
LG