لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۱

نيروهای دولت موقت ليبی کنترل اردوگاه نظامی ساعدی قذافی را به دست گرفتند


نيروهای دولت موقت ليبی کنترل اردوگاه نظامی ساعدی قذافی را به دست گرفتند
نيروهای دولت موقت ليبی کنترل اردوگاه نظامی ساعدی قذافی را به دست گرفتند

نيروهای دولت موقت ليبی، پايگاه هوايی قذافی و اردوگاه نظامی پسرش ساعدی و يک هتل ۵ ستاره متعلق به خانواده قذافی را به کنترل خود در آوردند.

در حالی که جنگ در شهر سرت ادامه دارد، نيروهای شورای ملی انتقالی در ليبی آخرين مراکز مقاومت وفاداران به معمر قذافی را تصرف کردند.

رزمندگان شورای ملی انتقالی می گويند که سه روز قبل، يک پايگاه هوايی و يک اردوگاه ارتش که پايگاه پسر قذافی، ساعدی، بود را به کنترل خود در آورده اند. نيروهای دولت موقت همچنين يک هتل ۵ ستاره متعلق به خانواده قذافی را که برای ميهمانی های سران کشورهای آفريقايی و عرب استفاده می شد، تصرف کردند.

رزمندگان شورای ملی انتقالی می گويند: قذافی اين محل را برای کنفرانس هايش استفاده می کرد و بعد هم آن را تعطيل کرد. مردم هيچ استفاده ای از اين محل نمی کردند. ما وارد اين جا شديم و مزدوران قذافی را بيرون کرديم و در اين جا اردو زده ايم.

حدود ۱۰ کيلومتر آن طرف تر، اردوگاه ساعدی پسر قذافی بود. پايگاهی نظامی که تا اين اواخر ساعدی و نيروهايش از آن استفاده می کردند. کمی آن طرف تر نيز، پايگاه هوايی قردابيه است. اين پايگاه در کنار فرودگاه غيرنظامی سرت قرار دارد. نيروهای دولت موقت کنترل اين فرودگاه را نيز در دست گرفته اند.

پايگاه قردابيه که آن را بزرگترين پايگاه هوايی در شمال آفريقا می دانند، يک انبار اسلحه و چند آشيانه هواپيما دارد. ناتو اين پايگاه را بمباران کرد و اکنون در کنترل شورای ملی انتقالی قرار دارد. روستای ابوهادی و روستای عتات نيز در نزديکی اين محل قرار دارند.

فرماندهان شورای مل انتقالی می گويند: پس از نماز روز جمعه حمله به مرکز شهر سرت را به رغم مقاومت شديد وفاداران به قذافی در سه هفته گذشته، از سر خواهند گرفت.

XS
SM
MD
LG