لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۳

دولت جديد ليبی انقلابيون را به زندگی عادی بازمی گرداند


دولت جديد ليبی انقلابيون را به زندگی عادی بازمی گرداند
دولت جديد ليبی انقلابيون را به زندگی عادی بازمی گرداند

دولت جديد ليبی با اجرای يک برنامه تلاش می کند، نيروهايی را که در جريان انقلاب مسلح شدند، به روال عادی زندگی سابقشان برگرداند. طبق اين برنامه نيروهايی که آموزش نظامی ديده اند می توانند در بخشهای دفاعی و نظامی، مشغول به کار شوند.

اسامه جووِيلی، وزير دفاع جديد ليبی، در هفته جاری در يک مصاحبه مطبوعاتی گفت: در حال حاضر برنامه اصلی دولت اين است که نيروهای مسلح انقلابی را در پستهايی چون، نگهبانی از مرزها يا نيروی انتظامی، به کار بگيرد.

اما هدف غايی اين برنامه در واقع، بازگرداندن آنها به جامعه و حمايت و تأمين نيازهای ضروری آنهاست.

مقامهای شورای نظامی ليبی از روز چهارشنبه کار بررسی برگه های درخواست کار را که از طرف رزمندگان سابق ارسال شده، آغاز کرده اند.

محمد رمضان الشِتاوی، يکی از اعضای شورای نظامی طرابلس، می گويد: اين درخواست کار يکی از انقلابيون است. همه اطلاعات در اين تقاضانامه ها از قبل نوشته شده، با اين تقاضانامه می توانند برای ارتش، وزارت کشور يا سازمانهای غيرنظامی تقاضای کار کنند، يا حتی درخواست کنند برای ادامه تحصيل به خارج بروند. در اين فرمها همه چيز گنجانده شده است.

بالقاسم الکتيب، يکی از رزمندگان سابق ليبی، می گويد: اين تقاضانامه ها مخصوص آندسته از انقلابيونی است که يا بيکارند، يا حقوق و درآمد ندارند. برای اين است که آنها به نحوی بتوانند در وزارت دفاع يا کشور يا سازمانهای غيرنظامی و بخش خصوصی يا هر فعاليت ديگری که خودشان بخواهند، مشغول به کار شوند.

الکتيب ابراز اميدواری می کند سال ۲۰۱۲ سال خوبی برای مردم ليبی باشد.

XS
SM
MD
LG