لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۶

تلاش برای تعيين هويت اجساد سوخته شده در طرابلس


تلاش برای تعيين هويت اجساد سوخته شده در طرابلس
تلاش برای تعيين هويت اجساد سوخته شده در طرابلس

شورای انتقال ملی ليبی تلاش می کند هويت اجساد سوخته شده ای را که در طرابلس يافت شده، تعيين کند. اين اجساد در انباری در نزديکی يکی از اردوگاه های نظامی که در کنترل نيروهای معمر قذافی بود، کشف شده است.

نجيب برکت، هماهنگ کننده بهداشتی شورای انتقال ملی ليبی، روز يکشنبه در يک کنفرانس مطبوعاتی در طرابلس در مورد اجساد سوخته شده ای که اخيرا در پايتخت ليبی يافت شده به خبرنگاران گفت: ما از اجساد نمونه برداری خواهيم کرد و اگر اين افراد از شهروندان ليبيايی ناپديد شده باشند از طريق خانواده آنان هويتشان را تعيين خواهيم کرد. ولی اگر سرباز مزدور باشند نخواهيم توانست هويت آنان را تشخيص دهيم.

يک خبرنگار آسوشيتد پرس روز يکشنبه دست کم ۵۰ جسد سوخته شده را در يک اردوگاه نظامی کشف کرد که قبل از تسخير طرابلس توسط نيروهای مخالف معمر قذافی، در کنترل نيروهای وی بود.

به گفته شاهدان اين اجساد متعلق به غيرنظاميانی است که در ۲۳ اوت به ضرب گلوله نيروهای آقای قذافی کشته شده و سپس به آتش کشيده شدند.

هماهنگ کننده بهداشتی شورای انتقال ملی ليبی اظهار داشت ۴۵ جسد سوخته شده را در اين اردوگاه پيدا کرده اند و افزود ۷۵ جسد نيز در بيمارستان ابوسليم يافت شده است.

نجيب برکت می گويد: بيشتر بيمارستان ها در طرابلس به کار مشغولند به جز ابوسليم که اجساد در آن پيدا شده. اين اجساد از بيمارستان خارج شده و هم اکنون ضدعفونی کردن بيمارستان در جريان است. اميدواريم در ۴۸ تا ۷۲ ساعت آينده بيمارستان باز شود. به اندازه کافی تدارکات در دسترس داريم و شرايط آب و برق تحت کنترل است. ۶۰ درصد پزشکان و خدمه سر کار هستند و ما از سايرين می خواهيم به همکارانشان بپيوندند و به بيماران و مجروحان کمک کنند.

در همين حال اوسامه العباد، معاون شورای طرابلس، می گويد ۶۰ تا ۷۰ درصد ساکنان طرابلس فاقد آب کافی هستند که ناشی از مشکلات فنی است و يک کميته اضطراری تلاش می کند نيازمندی های ضروری ساکنان شهر را تامين کند.

XS
SM
MD
LG