لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۲

رؤسای قبايل در شهر زادگاه قذافی اسلحه خود را به شورای ملی انتقالی ليبی تحويل دادند


رؤسای قبايل در شهر زادگاه قذافی اسلحه خود را به شورای ملی انتقالی ليبی تحويل دادند
رؤسای قبايل در شهر زادگاه قذافی اسلحه خود را به شورای ملی انتقالی ليبی تحويل دادند

بزرگان طوايف حومه شهر سرت، به نشانه حسن نيت روز يکشنبه سلاحهای خود را به شورای ملی انتقالی ليبی تحويل دادند. اين تسليحات توسط دولت قذافی در اختيار آنان قرار گرفته بود.

اعضای شورای ملی انتقالی ليبی روز يکشنبه با بزرگان طايفه معدن، در منطقه عشايرنشين حومه شهر سرت، که در ضمن زادگاه معمر قذافی و آخرين پايگاه مقاومت نيروهای رژيم سابق نيز به حساب می آيد، ديدار کردند. عارف علی عارف معدن، سخنگوی طايفه، می گويد: اکنون اين منطقه به طول ۴۰ کيلومتر آزاد شده است و ما سلاح های های خود را به نشانه حسن نيت به شورای ملی انتقالی، تحويل داديم. مردم منطقه همکاری کامل دارند، آنها احساس امنيت و اعتماد می کنند. در حال حاضر هيچ مشکلی وجود ندارد و همه چيز درست خواهد شد.

سالم موسی، فرمانده بريگاد خط مقدم جبهه، نيز تصديق می کند که مردم منطقه با نيروهای شورای ملی انتقالی، همکاری کامل دارند.

سالم موسی گفت: کل اين منطقه در حال حاضر آزاد شده، مردم با ما همکاری کردند و به انقلاب پيوسته اند. اين کميته توسط فرمانده خط مقدم جبهه و برای جمع آوری سلاحهايی که در دست مردم است، سازماندهی شده و ما در مقابل دريافت اسلحه به آنها رسيد می دهيم و بين ما يک قرارداد نيز به امضا رسيده است.

شهر سرت روز يکشنبه، با اقدام نيروهای طرفدار قذافی برای پيشروی به داخل شهر، زير بمباران شديد نيروهای ناتو قرار گرفت.

عمليات تهاجمی روز شنبه نيروهای مخالف قذافی نتوانست طرفداران قذافی را عقب نگهدارد. آنها با ايجاد پستهای جديد بازرسی و استقرار تک تيراندازها در مناطق استراتژيک در حومه سرت، سعی کرده بودند جلوی پيشروی طرفداران قذافی را بگيرند. اما در جريان مقاومت شديد، نيروهای قذافی، ۷ کشته و ۱۵۰ مجروح دادند.

XS
SM
MD
LG