لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۰

حمله هواپیماهای جنگی دولت لیبی به تاسیسات نفتی


حمله هواپیماهای جنگی دولت لیبی به تاسیسات نفتی
حمله هواپیماهای جنگی دولت لیبی به تاسیسات نفتی

هواپیماهای جنگی دولت لیبی به تاسیسات نفتی در نزدیکی شهر راس لانوف که در کنترل شورشیان قرار دارد، حمله کرده اند.

هواپیماها روز چهارشنبه در جریان بمباران سنگین برای بیرون راندن نیروهای اپوزیسیون که سعی دارند معمر قذافی را سرنگون کنند، به تاسیسات نفتی «الصدر» حمله کردند، موجب آتش سوزش شدند و بر اثر آن ستون های دود به آسمان برخاست.

مقامات پزشکی در راس لانوف می گويند حداقل يک نفر در جريان درگيری ها کشته شده است.

به گزارش تلوزيون دولتی ليبی نیروهای وفادار به قذافی کنترل شهر زاويه را در دست گرفته اند. تلوزيون دولتی ليبی تصاويری را از طرفداران قذافی که در شهر زاويه شعار می دانند، نشان داد.

گزارش مستقلی درباره وضعيت در شهر زاويه در دست نيست زيرا که دولت ليبی ورود خبرنگاران به اين شهر را ممنوع کرده است. شاهدان به خبرنگاران غربی گفتند که تک تیراندازان از بام خانه ها شليک می کنند و شهر عمدتا خالی است.

در این میان، قذافی روز چهارشنبه در سخنانی که از تلویزیون پخش شد از ساکنان شرق لیبی خواست منطقه را از کنترل شورشیانی که به گفته او زیر نفوذ القاعده قرار دارند آزاد کنند. قذافی در مصاحبه ای جداگانه با تلویزیون دولتی ترکیه، قدرت های غربی را متهم ساخت که برای سرقت نفت لیبی یک مداخله نظامی را تدارک می بینند.

تلوزيون دولتی ليبی اعلام کرد که دولت يک پاداش ۴۰۰ هزار دلاری به کسی که مصطفی عبدالجليل، رهبر شورشيان در بنغازی، را دستگير کند، پرداخت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG