لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۰

نخست وزیر لیبی: خروج قذافی قابل مذاکره نیست


حمله ناتو به شهر زلتان در حدود ۱۶۰ کیلومتری طرابلس، یک انبار مواد غذایی را از بین برد. ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۱
حمله ناتو به شهر زلتان در حدود ۱۶۰ کیلومتری طرابلس، یک انبار مواد غذایی را از بین برد. ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۱

نخست وزیر لیبی خروج معمر قدافی را غیرقابل مذاکره خواند. البغدادی المحمدی روز سه شنبه گفت تا تجاوز ناتو متوقف نشود، راهی برای گفتگو در باره بحران سیاسی گشوده نخواهد شد. روز دوشنبه نماینده ویژه سازمان ملل متحد با مخالفان در بنغازی دیدار و گفتگو کرده بود.

پیش از این کارمن رومرو سخنگوی ناتو روز سه شنبه در بروکسل گفته بود ناتو به عملیات نظامی در لیبی تا زمانی که لازم باشد، ادامه خواهد داد و معمر قذافی نمی تواند در انتظار پایان آنها بماند.

رومرو تاکید کرد حمله های هوایی تا زمان تهدید و یا حمله نیروهای قذافی به غیر نظامیان ادامه خواهد یافت. وی این موضوع را در حالی عنوان می کند که برخی دولت ها نسبت به مدت ماموریت که وارد پنجمین ماه شده ،ابراز نگرانی کرده اند.

نروژ در ماه ژوئن اعلام کرد در ماه اوت به حضور درعملیات هوایی لیبی پایان خواهد داد. روز دوشنبه، دولت لیبی ناتو را به بمباران بیمارستانی در نزدیکی طرابلس متهم کرد و گفت هفت تن در این حمله کشته شدند. حمله های هوایی ناتو در حالی ادامه دارد که چندین کشور گفتگو برای دستیابی به یک راه حل سیاسی جهت پایان دادن به مناقشه بین دولت قذافی و مخالفان را پیگیری می کنند.

XS
SM
MD
LG