لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۲

آزادی چهار فرانسوی در لیبی


آزادی چهار فرانسوی در لیبی

وزارت امور خارجه فرانسه خبر آزادی چهار شهروند این کشور را که به اتهام جاسوسی توسط مخالفان قذافی بازداشت شده بودند، تایید کرده است.

در بیانیه ای که روز شنبه به همین مناسبت صادر شد، آمده است این چهار مرد به مصر فرستاده شده و در حال حاضر در کنسولگری فرانسه به سر می برند. مخالفان قذافی این افراد را که برای یک شرکت امنیتی خصوصی کار می کردند، هفته پیش در بنغازی بازداشت کردند. پنجمین عضو گروه در اثر جراحت ناشی از اصابت گلوله جان باخته است. اتباع فرانسه از جمله خارجیانی هستند که در ناآرامی های لیبی به دام افتاده اند. روز شنبه در شهر زاویه، لیبیایی های خشمگین از کمبود سوخت به یک اتوبوس حامل خبرنگاران خارجی حمله کردند. خبرنگاران گفته اند حادثه زمانی رخ داد که این کاروان عازم تونس بود. در این حادثه به خبرنگاران آسیبی وارد نشده است.

در همین حال سخنگوی ناتو روز جمعه اعلام کرده بود حمله های هوایی نیروهای ائتلاف ،معمر قذافی رهبر لیبی ناگزیر کرده تا مخفی شود. مایک براکن همچنین گفت حمله های هوایی که نیروهای قذافی در طرابلس را هدف می گیرد، توانایی رهبری نظامی او را کاهش داده است. پیش از این ناتو از حمله به ناوگان جنگی لیبی در بندرهای سیرت، الخمص و طرابلس خبر داده بود. یک مقام ناتو گفته است پس از آن که نیروهای هوادار قذافی مین گذاری و استفاده از نیروی دریایی را آغاز کردند ما ناچار شدیم قاطعانه عمل کنیم.

XS
SM
MD
LG