لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۲

دیدار رییس جمهوری فرانسه با مخالفان قذافی


دیدار رییس جمهوری فرانسه با مخالفان قذافی
دیدار رییس جمهوری فرانسه با مخالفان قذافی

نیکولا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه با رهبران مخالفان لیبی که خواهان حمایت بیشتر هستند، ملاقات کرده است. این دیدار یک روز پس از آن که صورت می گیرد که آمریکا از شناسایی دیپلماتیک شورای ملی انتقالی خودداری کرد. سارکوزی روز شنبه با محمود جبریل رییس شورا در پاریس گفتگو کرد. هنوز در باره این دیدار گزارشی منتشر نشده است.

هیات نمایندگی شورا روز جمعه در واشنگتن با تام دونیلون مشاور امنیت ملی و دیگر مقام های آمریکایی ملاقات کرده بود. پس از این دیدارها، کاخ سفید با انتشار بیانیه ای شورای ملی انتقالی را صدای مشروع و معتبر مردم لیبی نامید اما از شناسایی دیپلماتیک آن خودداری کرد. مقام های شورا در واشنگتن خواستار این شناسایی بودند.

در همین حال انفجارهای جدیدی شامگاه جمعه و بامداد شنبه، طرابلس را تکان داد. روز جمعه، معمر قذافی رهبر لیبی در یک پیام صوتی که از تلویزیون دولتی پخش شد به هوادارنش اطمینان داد که زنده است و در محلی که بمب های ناتو نمی توانند به او برسند، به سر می برد. یک سخنگوی دولت لیبی گفته است در حمله هوایی روز جمعه ناتو۱۱ امام مسجد در شهر بریقه کشته شده اند. ناتو نیز در پاسخ به این ادعا اعلنم کرد که اهدافش را با دقت انتخاب می کند و در شهر بریقه به یک مرکز فرماندهی نظامی حمله کرده است.

XS
SM
MD
LG