لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۱

رییس جمهوری فرانسه با رهبران اوپوزیسیون لیبی ملاقات می کند


رییس جمهوری فرانسه با رهبران اوپوزیسیون لیبی ملاقات می کند
رییس جمهوری فرانسه با رهبران اوپوزیسیون لیبی ملاقات می کند

رهبران مخالفان لیبی،خواستار حمایت بیشترفرانسه شده اند. روز شنبه، یک روز پس از آن که آمریکا از شناسائی سیاسی شورای ملی انتقالی لیبی خودداری کرد، محمود جبریل رییس شورا در پاریس با نیکولا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه ملاقات کرد.

هیات نمایندگی شورا روز جمعه در واشنگتن با تام دونیلون مشاور امنیت ملی و دیگر مقام های آمریکایی ملاقات کرده بود. پس از این دیدارها، کاخ سفید با انتشار بیانیه ای شورای ملی انتقالی را صدای مشروع و معتبر مردم لیبی نامید اما از شناسایی دیپلماتیک آن خودداری کرد. مقام های شورا در واشنگتن خواستار این شناسایی بودند.

در این میان، انفجارهای جدیدی شامگاه جمعه و بامداد شنبه، طرابلس را تکان داد. این در حالی است که روز جمعه، معمر قذافی رهبر لیبی در یک پیام صوتی که از تلویزیون دولتی پخش شد به هوادارنش اطمینان داد که زنده است و در محلی که بمب های ناتو نمی توانند به او برسند، به سر می برد. یک سخنگوی دولت لیبی گفته است در حمله هوایی روز جمعه ناتو۱۱ امام مسجد در شهر بریقه کشته شده اند. ناتو نیز در پاسخ به این ادعا اعلنم کرد که اهدافش را با دقت انتخاب می کند و در شهر بریقه به یک مرکز فرماندهی نظامی حمله کرده است.

XS
SM
MD
LG