لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۰

حکم بازداشت سه مقام لیبیایی


حکم بازداشت سه مقام لیبیایی
حکم بازداشت سه مقام لیبیایی

دادستان دادگاه بین المللی جنایی می گوید هفته آینده احکام بازداشت سه مقام لیبیایی را به اتهام جنایت علیه بشریت در لیبی صادر خواهد کرد.

لوئیس مورنو اوکامپو در بیانیه روز جمعه اسامی این سه تن را فاش نکرد اما انتظار می رود معمر قذافی رهبر لیبی در راس این فهرست باشد.

دادستان گفت « بازرسان پس از انجام۳۰ ماموریت به ۱۱ کشور و بیش از ۵۰ مصاحبه و بررسی ویدیوها و تصاویری که حمله های سازمان یافته و گسترده نیروهای امنیتی علیه شهروندان لیبی را نشان می دهد، مدارک قابل استنادی جمع آوری کرده اند.نیروهای قذافی از ماه فوریه تاکنون بی رحمانه معترضان سرکوب می کنند. این در حالی است که ناتو بر اساس قطعنامه شورای امنیت برای حفاظت از غیر نظامیان، منطقه ممنوعه پروازی و تحریم تسلیحاتی علیه لیبی را به اجرا گذاشته است.

در همین حال باراک اوباما رییس جمهوری امریکا امروز - جمعه - برای بحث در باره عملیات جاری ائتلاف در لیبی با آندرس فوگ راسموسن دبیرکل ناتو دیدار می کند. این دیدار زمانی انجام می شود که هیاتی از شورای ملی انتقالی لیبی در واشنگتن با مقام های امریکایی از جمله مشاور امنیت ملی رییس جمهوری گفتگو می کند. روز پنجشنبه، بریتانیا از مخالفان قذافی دعوت کرد تا یک دفتر در لندن تاسیس کنند.

XS
SM
MD
LG