لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۳

پایتخت لیبی صحنه تیراندازی حامیان دولت موقت و وفاداران به قذافی


پایتخت لیبی صحنه تیراندازی حامیان دولت موقت و وفاداران به قذافی
پایتخت لیبی صحنه تیراندازی حامیان دولت موقت و وفاداران به قذافی

در طرابلس، پایتخت لیبی، در محله کانون وفاداران به معمر قذافی رهبر سابق آن کشور، تیراندازی شده است.

گزارش های خبری روز جمعه حاکی از زدوخورد حامیان دولت موقت لیبی و وفاداران به قذافی است، که در طرابلس تظاهرات به راه انداخته بودند.

در همین حال رزمندگان دولت موقت در جریان تلاشی نهائی برای کنترل بر سرت، شهر زادگاه قذافی، که یکی از چند پایگاه باقیمانده برای حامیان اوست، مجددا وارد عمل شده اند.

رزمندگان شورای ملی انتقالی، موسوم به ان تی سی ، روز جمعه گفتند نیروهای طرفدار قذافی را در محدوده ای که مساحت آن قریب دو کیلومتر مربع است گیر انداخته اند.

رزمندگان ان تی سی روز پنجشنبه مجبور شده بودند در واکنش به شلیک توپخانه سنگین حامیان کاملا مسلح قذافی، از بخش هائی از این شهر ساحلی عقب نشینی کنند. این رزمندگان پيشتر در این هفته پیشروی های قابل توجهی در سرت انجام داده بودند. انان ضمن تصرف قرارگاه پلیس، بر بیمارستان اصلی و مرکز اجتماعات شهر نیز که نیروهای وفادار به قذافی از آنها به عنوان پایگاه های عملیاتی شان استفاده می کردند، مسلط شدند.

مقامات شورای ملی انتقالی گفته اند تصرف سرت به آنان اجازه می دهد آزاد سازی لیبی را اعلام کنند زیرا این اقدام به منزله کنترل دولت موقت لیبی بر تمامی بنادر و اسکه های آن کشور است. سرت در ۳۶۰ کیلومتری شرق طرابلس، پایتخت لیبی قرار دارد و تلاش نیروهای دولت موقت برای برقراری کنترل بر این شهر از سه هفته پیش آغاز شده است.

XS
SM
MD
LG