لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۲

مواجهه پناهجویان لیبیایی با خطرات جانی در دریا


مواجهه پناهجویان لیبیایی با خطرات جانی در دریا
مواجهه پناهجویان لیبیایی با خطرات جانی در دریا

مقام های سازمان ملل متحد در امور آوارگان و پناهندگان می گویند شهروندان لیبیایی و پناهجویانی که در تلاش برای گریختن از مناطق جنگی لیبی سوار قایق یا کشتی می شوند، با خطرات جانی در دریا روبرو هستند.

به گفته مقام ها در این چند روزه چندین نفر از این پناهجویان به علت غرق شدن کشتی در دریا جان خود را از دست داده اند.

کمسیر عالی سازمان ملل متحد در امور آوارگان و پناهندگان می گوید روز جمعه یک کشتی حامل ششصد پناهجوی لیبیایی در سواحل لیبی غرق شد.

صلاح کردی، یک مشاور کمسیر عالی سازمان ملل متحد می گوید این نهاد روز دوشنبه کشف کرده است که یک قایق کوچک حامل ۶۱ تن از پناهجویان لیبیایی که قصد گریختن از لیبی و رسیدن به ایتالیا را داشت، در دریا غرق شده و همه سرنشینان آن کشته شده اند.

تازه ترین گزارش ها حاکی از آن است که ب راساس گزارش روزنامه گاردین چاپ لندن، یک شناور متعلق به نیروهای ناتو از کمک به سرنشینان در حال غرق یک قایق حامل پناهجویان لیبیایی در دریای مدیترانه خودداری کرده است. در آن جریان ۹ تن از سرنشینان قایق بر اثر گرسنگی مردند. نیروهای ناتو این گزارش روزنامه گاردین را تکذیب کرد.

گاردین در گزارش خود به نقل از مسافران نجات یافته این قایق حامل ۷۲ لیبیایی آورده است که قایق آنان پس از چندین روز سرگردانی در دریای مدیترانه خود را به نزدیکی این شناور نیروی ناتو رساند؛ اما این شناور کمکی به آنان نکرد.

XS
SM
MD
LG