لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۶

اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه لیبی وضع می کند


اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه لیبی وضع می کند
اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه لیبی وضع می کند

دیپلمات ها می گویند اتحادیه اروپا با وضع تحریم های اضافی علیه لیبی موافقت کرده است.
مقامات روز سه شنبه گفتند تحریم ها اداره سرمایه گذاری لیبی و دیگر نهادهای مالی مرتبط با دولت قذافی را هدف خواهد گرفت. دیپلمات ها می گویند انتظار می رود اتحادیه اروپا تحریم های جدید را رسما روز جمعه تصویب کند.
در ماه فوریه، اتحادیه اقداماتی را علیه لیبی، شامل تحریم تسلیحاتی، مسدود کردن دارایی ها و ممنوعیت صدور ویزا علیه مقامات ارشد، را اعلام کرد.
در این میان، یک دیپلمات اتحادیه اروپا روز سه شنبه گفت مقامات در وزارت امور خارجه لیبی از سازمان ملل متحد خواسته اند درباره اتهامات خشونت و نقض حقوق بشر در کشور تحقیق کند.
روز سه شنبه همچنین دو عضو شورای ملی اوپوزیسیون لیبی در بنغازی، اعضای پارلمان اروپا را از تحولات جاری در کشورشان آگاه می کنند.
آنها با اتحادیه لیبرال ها و دمکرات ها برای اروپا، یک بلوک بزرگ در پارلمان اروپا، به گفت و گو می نشینند. رهبران اتحادیه اروپا قرار است روز جمعه جلسه ویژه ای درباره لیبی تشکیل دهند.
اتحادیه عرب روز سه شنبه اعلام کرد که روز شنبه نشست فوق العاده ای در قاهره ترتیب خواهد داد.
دراین میان، رییس شورای همکاری خلیج فارس قتل های انجام شده توسط نیروهای طرفدار دولت لیبی را «کشتار» نامیده و محکوم کرده است. در جلسه ای در بعد از ظهر دوشنبه در ابوظبی، عبدالرحمان حمد العطیه، دبیرکل شورا گفت حملات علیه شهروندان لیبی به معنای «جنایت علیه بشریت» است. شورا همچنین از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست یک منطقه «پرواز ممنوع» بر فراز لیبی بر قرار کند.
باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه گفت قدرت های جهانی مجموعه ای از گزینه های بالقوه علیه لیبی، از جمله عمل نظامی، را بررسی می کنند. او همچنین به طرفداران قذافی هشدار داد که آنها مسئول ادامه خشونت خواهند بود.

XS
SM
MD
LG