لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۰

ناتو می گويد نمی تواند کشته شدن پسر و ۳ نوه قذافی را تائيد کند


ناتو می گويد نمی تواند کشته شدن پسر و ۳ نوه قذافی را تائيد کند
ناتو می گويد نمی تواند کشته شدن پسر و ۳ نوه قذافی را تائيد کند

ناتو می گويد هدف هائی را در طرابلس در حملات هوائی روز شنبه کوبيده است اما نمی تواند گزارش های حاکی از کشته شدن يکی از پسرهای معمر قذافی رهبر ليبی و سه نوه او را در اين حملات تائيد کند.

ژنرال چارلز بوچارد (Charles Bouchard) گفت نيروهای متحدين يک ساختمان فرماندهی و کنترل را در محله باب العزيزيه طرابلس کوبيده اند ، اما افزود اين نيروها افراد را هدف نمی گيرند. وی گفت ناتو از کشته شدن افراد، بخصوص غيرنظاميان بی گناه، متاسف است.

پيشتر موسی ابراهيم سخنگوی دولت ليبی گفته بود سيف العرب، پسر ۲۹ ساله، و ۳ نوه آقای قذافی در يک حمله هوائی ناتو به خانه اين پسر کوچک قذافی کشته شده اند. آقای ابراهيم گفت رهبر ليبی و همسرش هنگام حمله در اين خانه بودند اما آسيبی نديدند. به گفته وی به چند نفر ديگر نيز آسيب هائی وارد شده است.

مقامات ليبی خبرنگاران را به محل اين خانه بردند که به گفته آنان بشدت آسيب ديده است. آقای ابراهيم حمله را تلاشی مستقيم برای ترور آقای قذافی توصيف کرد.

همزمان با پخش خبرهای راجع به اين حمله در ليبی، ليبيائی ها در شهربنغازی که پايگاه مخالفان است با شليک های هوائی و بوق زدن ها شادمانی کردند.

ناتو روز شنبه پيشنهاد آقای قذافی برای مذاکره در باره پايان بخشيدن به مناقشه در کشورش را رد کرده بود. يک مقام ناتو روز شنبه گفت ناتو خواستار عمل است نه حرافی.اين مقام گفت دولت ليبی پيشتر چندين بار اعلام آتش بس کرده است اما بلافاصله نيز به حملات عليه غيرنظاميان ادامه اداه است. وی گفت عمليات ناتو تا وقتی که غيرنظاميان در خطرند ادامه می يابد.

ليبيائی های مخالف نيز درخواست آقای قذافی برای مذاکره را رد کردند و گفتند فرصت مصالحه از دست رفته است. آقای قذافی روز شنبه در يک سخنرانی تلويزيونی گفته بود برای مذاکره حاضر است مشروط بر اينکه ناتو حملات خود را متوقف کند. آقای قذافی در عين حال گفت حاضر نيست از قدرت کنار برود.

XS
SM
MD
LG