لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۱

ليبی می گويد عمليات عليه مخالفان را به قبايل واگذار می کند


ليبی می گويد عمليات عليه مخالفان را به قبايل واگذار می کند
ليبی می گويد عمليات عليه مخالفان را به قبايل واگذار می کند

خالد کئيم (Khaled Kaim) معاون وزير امورخارجه ليبی می گويد ارتش عمليات عليه مخالفان در پايگاه غربی آنان در مصراته را معلق گذاشته است، اما اين شهر را ترک نکرده است. به گفته کئيم سربازان عمليات در مصراته را بدان جهت متوقف ساخته اند که روسای قبايل بتوانند با مخالفان صحبت کنند. وی امروز، يکشنبه، گفت اگرمخالفان در ظرف ۴۸ ساعت تسليم نشوند، قبايل بجای ارتش با انها وارد جنگ می شوند. کئيم روز جمعه گفته بود ارتش از مصراته خارج شده است.

روز شنبه در جريان نبردی شديد که در سومين شهر بزرگ ليبی رخ داد بيست و چهار نفر کشته شدند. در همين حال آمريکا روز شنبه از نخستين حمله هوائی با هواپيماهای بدون سرنشين خود در ليبی خبر داد. اما اطلاعيه وزارت دفاع آمريکا نمی گويد اين حمله کجا انجام گرفته است.

حملات هوائی آمريکا بخشی از عمليات ناتو برای به اجرا گذاشتن برنامه موسوم به پرواز ممنوع بر فراز ليبی است - که مخالفان در آنجا برای ساقط کردن دولت می جنگند.

نيروهای ناتو روز شنبه يک منطقه نزديک به قرارگاههای رهبر ليبی در طرابلس را بمباران کردند،و به گزارش خبرنگاران، تاسيساتی نظامی را هدف گرفتند. گزارشی حاکی از تلفات داده نشده است.

XS
SM
MD
LG