لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۰

نیروهای قذافی همچنان نیروهای مخالفان در غرب کشوررا زیر آتش توپخانه دارند


یک کشتی سازمان بین المللی مهاجران با هزار سرنشین از جمله کارگران مهاجر و فراریان از جنگ ومجروحان جنگ مصراته پنجشنبه در بندر بنغازی پهلو گرفت
یک کشتی سازمان بین المللی مهاجران با هزار سرنشین از جمله کارگران مهاجر و فراریان از جنگ ومجروحان جنگ مصراته پنجشنبه در بندر بنغازی پهلو گرفت

گزارشها حاکی از حملات توپخانه ای نیروهای طرفدار رهبر لیبی بر مرزهای لیبی با تونس است . مخالفان قذافی در شرق لیبی در نبود تسلیحات پیشرفته دست به ساخت بمبهای خانگی زده اند و یک کشتی حامل هزار مهاجر و فراری و زخمی از مصراته در بندر بنغازی پهلو گرفت.

تصاویر مخابره شده خبرگزاری اسکای نیوز پنجشنبه حملات توپخانه ای نیروهای سرهنگ قذافی را بر نیروهای مخالفان مستقر در نزدیک مرز لیبی با تونس نشان داد. این تصاویر همچنین شامل خرابیها و انهدام در نزدیکی این منطقه در شهر نالوت است.

نیروهای مخالفان در غرب لیبی که کنترل کوههای "نفوسه" از "وضیم" تا "زینتان" را بعهده دارند بیش از سه ماه برای حفظ کنترل مرز با تونس جنگیده اند و بقای آنها به حفظ این مناطق بستگی دارد.

مخالفان در شرق لیبی در بنغازی هم در پیش بینی گسترش خشونت ، به تولید بمبهای خانگی علیه نیروهای قذافی دست زده اند و منازل بعضی ازآنها پر از مواد منفجره است.

تاکنون کسی در بنغازی در اثرکار با این مواد کشته نشده ولی این هفته انفجاراین مواد در یک اتومبیل هفت نفر را زخمی کرد. رییس نیروی تازه پا گرفته پلیس مخالفان در بنغازی میخواهد مواد منفجره را ازمیان مردم جمع آوری کند و میگوید بعضی عاملان قذافی هم در شهر و منطقه راه پیدا کردند و گزارشهایی از ترور افراد بوده است.

ولی ساکنان محلی از بازگشت پلیس به خدمت شادمان اند و در رژه چهار شنبه در شهر پلیس با استقبال مردم روبرو شد.

در این میان در حالی که خانواده هایی از دهکده ها که جنگ آنها را فراری داده تحت نظارت دولت لیبی در شهر زواره درمرز با تونس اسکان داده شده اند ، یک کشتی سازمان بین المللی مهاجران حامل هزار تن از محاصره شده گان و فراریان شهرمصراته و زخمیها نیز پنجشنبه دربندر بنغازی پهلو گرفت.

چهارشنبه دادگاه بین المللی رسیدگی به جنایات گفت اتهامات جنایات نیروهای قذافی در مصراته را مورد رسیدگی قرار میدهد.

XS
SM
MD
LG