لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۲

نیروهای ائتلاف در روز پنجشنبه مواضع لیبی را هدف حمله قرار دادند


نیروهای ائتلاف در روز پنجشنبه مواضع لیبی را هدف حمله قرار دادند
نیروهای ائتلاف در روز پنجشنبه مواضع لیبی را هدف حمله قرار دادند

نیروهای ائتلاف روز پنجشنبه، در ششمین روز حمله نظامی مورد حمایت سازمان ملل متحد، مواضعی را در لیبی از طریق هوایی و دریایی هدف حمله قرار دادند. این حمله بین المللی برای تحکیم طرح پرواز ممنوع بر فراز لیبی انجام می شود. این در حالی است که نیروهای وفادار به معمر قذافی، رهبر لیبی به حملات خود علیه مخالفان مستقر در شهرهای حاشیه دریای مدیترانه، ادامه می دهند.

گزارش ها از فرانسه و ایالات محده حاکی است که جت های جنگنده فرانسوی یک هواپیمای متعلق به دولت لیبی را روز پنجشنبه در آسمان شهر مصراته، سرنگون کرد. جزئیات این واقعه هنوز منتشر نشده است.

همچنین، ارتش فرانسه می گوید حملات هوایی سهمگین شبانه ای را در داخل لیبی با هدف پایگاه هوایی در ۲۵۰ کیلومتری جنوب سواحل دریای مدیترانه ترتیب داده است.

همزمان نیروهای وفادار به معمر قذافی، به حملات خود علیه ادجابیا و مصراته، دو شهر مقر مخالفان دولت در شرق و غرب لیبی، ادامه می دهند و چندین انفجار در روز پنجشنبه در شرق طرابلس گزارش شده است.

اعضای ناتو برای مذاکره درباره مسئول برقراری منطقه پرواز مممنوع در لیبی مذاکره می کنند که برای حفاظت از غیرنظامیان تحت حاکمیت این کشور از سوی سازمان ملل متحد اعلام شد.

الن ژوپه، وزیر خارجه فرانسه می گوید ناتو در حال پیشروی به سوی بازی کردن نقشی «عملیاتی» در اعمال محدودیت پرواز بر فراز لیبی است.

XS
SM
MD
LG